Çiğ Beslenme Yapanlar Yapmışlar Bakabilir Mii

SBKart2207

Çiğ beslenmeye geçmeyi düşünüyorum.bir yandan da korkuyorum zararim dokunur iyi ayarlayamam diye. Veteriner hekimimize daha danisamadim. Bu ay sonu gidip danisacagim. Fikir alışverişinde bulunacağım. Eğer desteklerse onunla birlikte yol alacağım . Fakat sormak istediğim bir sey var. Çiğ beslenme yapmış olanlar kedinizde kopeginizde kötü etkisi oldu mu? İyi ayarlayabildiniz mi her şeyi? Bir zarari oldu mu ?Olumsuz herhangi bir sey?

5 CEVAP

SBKart2207

Ben zaten buna zaman ve para harcamaya hazirim.bir de iyi mama alsam da yine aylik neredeyse o kadar ediyor. Bir tik fazla verip et yemesini tercih ederim zaten zorunlu etciller kediler. Sadece dogru ve sağlıklı bir sekilde yapmak istiyorum.

Kedisever80

Barftr diye bir site hazır gönderiyor 6 kg 180 lira Çok ucuz ve güvenilir.

selinlilaaa

ya en sağlıklısı tamam ama ben yine de gereksiz buluyorum yüksek miktarda et içeren mama alıp hem zamandan hem de ekonomik açıdan kar edebilirsiniz tabi bu benim fikrim çiğ beslenmeye ile beslendiği için daha uzun sağlıklı yaşayan kedi diye bir şey duymadım yani

Anonymus179224

Zaten yüksek kalitedeki mamalar daha pahalıya geliyor çiğ beslenmeden. Zaman açısından da çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum, kasaptan rica edersiniz sizin için etlerinizi kıyma makinesinden çeker ya da küçük boyutlarda doğrar. Böylece size sadece eklemeleri yapıp, paketlemek kalır :) Biz henüz geçmedik ve biraz erteleme kararı aldık çünkü ilk karma aşı sonrası bağışıklığı düştü oğlumuzun :) Bir de evdeki bireylerin de bağışıklık konusunda sıkıntısı olmaması lazım. Evimizde kronik hasta da olduğundan dolayı çiğ beslenmeye geçiş öncesi bu konuda biraz daha araştırma yapacağım. Eğer herhangi bir sıkıntı çıkmazsa bekle bizi çiğ beslenme, biz geliyoruz! 😁

Kedisever80

Benim Kedim Çiğ Eti pek sevmiyor