Sizce Bu Nedir. (Lütfen Mantarmi Egzama Kepekmi ?) Lutfn Acil

berkeozdede

Arkadaslar kedimin kasinti sorunundan defalarca soru actim. Kafasini salliyor vete gittim . Herneyse bugun pire varmi siye kintrol ederken Tuyu dokukdugu yerleri tararken beyaz kepek gibi birsey fordum bu nedir ?

6 CEVAP

Blackcat34

Selam benim kedimde de aynısı vardı. Nd mamaya geçince düzeldi bu. Şuan böyle olmuyor fakat. Kedimde mantar olduğu tespit edildi ve benim kedimde kafasını sallıyor şuan. Sizin kedide de mantar olabilir mi ? Koku var mı kedinizde

Blackcat34

Kedimde tüy dökülmesi yok bölgesel olarak. Yani görüntüde burnunun üstündeki siyah lekeden başka hiçbir şey yok. Ama benim kedim kendini temizlemesine rağmen hafif kokuyor. Mantardan oluyormuş sanırım. Eğer vet. Mantar teşhisi koymadıysa mama değişikliği yapabilirsiniz. N&D mama sonrası düzeldi benim ama gaz yaptığı için orijen mamaya geçtim

berkeozdede

Deri uzerinde islaklik var. Mantarmi sizinkinde yayilma varmiydi bolgede tuy dokulmesi. Koku yok

berkeozdede

Biftek cecpa veren black catmş cidden?

berkeozdede

Birtek cevap veren *

Merhaba Berke,

Benim kedimin kuyruğunda mantar vardı. Mantarı üzerinde böyle kepeğimsi beyaz şeylerden mevcuttu. Uzun tüylü kedimin mantar olduğu yerlerde tüy dökümü vb. olmadı. O yüzden mantarı teşhis etmek de bir o kadar zor oluyor. Ancak wood lambası altında bakıldığında parlıyor. Ben de o şekilde farketmiştim. Mantar olabilir. Bu arada ben de nd mama kullanıyorum balıklısını ama olabiliyor yine de :(