Kedide Mantara Bağlı Koku

Blackcat34

Selamlar. Kedimde mantar var ve sanırım buna bağlı kedimde farklı bir koku oluştu. Kendini temizliyor bunda sorun yok. Dr. Animals bakım losyonu aldım. Ama temizleyebilirsem ne ala. Cidden deliricem ne uyku halinde ne uyanıkken kedim hiçbir zaman kendini silmeme ya da taramama izin vermiyor. Uyku halinde yapın diye tavsiye ettiniz çok sağolun ama bu kedi asla izin vermiyor buna. Mantarı olduğu için kendini her kaşıdığında patisini en azından sileyim diyorum yani bu kadar inat bir kedi görmedim.

7 CEVAP

pablopicasso

Mantar koku yapıyor maalesef 1 su bardağı kaynamış soğutulmuş suya 1 ÇAY KAŞIĞI karbonat ile temiZlemeyi deyin lütfen hem kokuyu alıyor hem kimyasal değil hem de işe yarıyor.

Ser77

Crystalin animal health diye bir urun var lutfen yayilmadan kullanin nhp.com.tr de arastirin derim.gecmis olsun

pablopicasso

Mantar neresinde?

Blackcat34

Burnunun üstünde

Blackcat34

Çok teşekkürler yanıtınız için 🙏🏼

Blackcat34

Çok sağolun. Dr.animal almıştım ama crystalin çok duydum onu da alıcam. Şimdi bir yöntem buldum gibi. Kedime vitamin macunu aldım gimcat. Onu yedirirken yapmaya çalışıyorum. O zaman kaçmıyor ya da tırmalamıyor.

Blackcat34

Peki bu losyonları direk burnunun üstüne mantarlı bölgeye uygulamamda bir sakınca var mı ? Tampon hareketlerle. Mantar aşısı yapıldı vet. Sadece takip edicez 15 gün dedi losyon vermedi.