Kedim Mamasini Agzindan Atiyor

ecewozcan

Kedim 5 aylik mamasini yerken once agzina aliyor bir sure bekliyor sonra cikarip yere atiyor bir daha yuzune bakmiyor neden boyle yaptigini anlamiyorum bazi zamanlar istahla yerken bazi zamanlar boyle yapiyor sebebi nedir nasil onleyecegim

22 CEVAP

ecewozcan

evet dis degisim surecinde ona zaten yas mama veriyorum bu siralar ama kuru mama cok sikintili su an herhalde zorunlu alisacak

syrbeyza

Benim kedim de bilerek mamaları döküyordu almadığım mama çeşidi kalmadı veterinerimiz istediğini yapsın sen umursama acıkınca mecbur yiyecek dedi 3 gün sonunda yemeye başladı ben sevdiği şeyleri de vermedim ama yoksa daha da hırslanıyorlar ve hiç yemiyorlar sosis yaş mama tarzı şeyler bekliyorlar. Ve sosis salam tarzı şeyler zaten onlar için zararlı bence çok uğraşmayın bir sağlık problemi yoksa mamasını koyun o mecbur yiyecektir

Pashaoglum

Bende çok sıkıntı yaşadım bu konuda ben çareyi bir kaç çeşit mama kullanmakta buldum çünkü mivmivmiiv diye başımı yedi mamasını asla yemedi. Ama şu anda dişleri yüzünden de olması yüksek ihtimal, benimde tavsiyem salam sosis asla vermeyin hatta mümkünse hiç tanıştırmayın.

HillB

Belki ağzının içinde bir sıkıntı vardır.

Pisiuuu

Tavuğun göğüsünü haşlayabilirsiniz*

Orangemars

Diş ile ilgili bir sorun da olabilir fakat seçiciklikten de olabilir, benim kedim de seçici. Kuru mamanızı bazen jöleli bir yaş mamayla karıştırın. Ya da hafif ılık suyla ıslatın bir gözlemleyin bakalım.

ecewozcan

sirf hicbir sey yemiyor diye whiskasla karistiriyorum bir nevi kedi abur cubutu