Kedim Mamasini Agzindan Atiyor

ecewozcan

Kedim 5 aylik mamasini yerken once agzina aliyor bir sure bekliyor sonra cikarip yere atiyor bir daha yuzune bakmiyor neden boyle yaptigini anlamiyorum bazi zamanlar istahla yerken bazi zamanlar boyle yapiyor sebebi nedir nasil onleyecegim

22 CEVAP

Betullsusam

Belki mamadan sıkılmıştır başka bi mamaya geçebilirsiniz veya bi küçük pakette başka bi mama alıp bu mamayla karıştırabilirsiniz. Mamanın üstüne sevdiği bi yaş mama var ise küçük bi tabaka halinde sürebilirsiniz. Sosis, salam seviyor ise mamayı sosis ve salamla karıştırabilirsiniz. En son çare mamadan yemediği takdirde mecbur bırakabilirsiniz açlıktan el mecbur gider yer, böyle böyle alışır yer.

SerraYanmaz

Sosis salamlar iç parazite sebep oluyor ne demek sakıncası yok

Betullsusam

Daha yeni mamaya geçmişsiniz çok seçici anlaşılan (((: Mecbur bırakın açlık hissedip yemek durumunda kalacak ya da dediğim gibi her kedi köpek sosis salamı sever küçük küçük parçalara ayırıp mamayla karıştırın bi şekilde alışır mamaya.

Betullsusam

@SerraYanmaz
Bana göre, baktığım kedilerin sağlıklı olmasına ve veterinerin az ve nadir verilmesinde sakınca yok demesine göre ? Evhamlı gibi bu kadar abartma bir şeyi önerimdir sana. Ben her gün kase kase verilsin dememişim orda nadir ve az verildiği sürece SORUN OLMAZ. Bu kadar basit bir şeyi anlamak .d

emreovec

Sosis ve salam işlenmiş bir gıdadır. Çiğ tüketilmesi insanlar da olduğu gibi kedilerde de iç parazit riskini arttırır.

Betullsusam

@SerraYanmaz Geçici bi çözüm yönelttim kendisine. Sürekli elbette vermesin ama çok nadir verilmesinde bir sakınca olmaz. Hele ki nadir ve az verilecek ise hiç sakınca olmaz.

ecewozcan

daha yeni baska mamaya gectim belki henuz alisamamistir bilemeyecegim bazen istahla yiyor bazen agzina alip hepsini yere birakiyor yas mamayla karistirarak veriyorum bazen yiyor bazen sadece yas mamalari secerek aliyor

Ayseenur10

Sosis salam denemeyin bence👎🏻

SerraYanmaz

Kime göre neye göre böyle peki .d

Pisiuuu

Salam sosis sucuk bu tarz şeylerin içinde ne olduğunu tam olarak insanlar bile bilmiyorken kalkıpta bi hayvana veremezsiniz çok yemek yemesini istiyorsanız tavuğun göğüsünü başlayabilirsiniz tavuğun en yağsız yeri orasıdır ve evet herkesin evham yapması gerek eğer öylesine bakıyorsanız da hiç bakmayın üzerine düşecek elbet biri olur.

SerraYanmaz

Aynen sen bilirsin

Catworldd

Benimkiler salam hayranı, ayda bir kere falan veriyorum ben. İşlenmiş gıda olduğu için kaka renkleri kızıl oluyor o gün. Sürekli zaten verilmez haliyle. Ama arada bir verilmesinde sakınca bende görmüyorum. Eger vermek istemiyorsanız haşlanmış tavuk, kuru mama ve tavuk suyundan yaş mama yapın sevecektir

ecewozcan

mecbur kalip her sekilde yiyecek bu konuda ona iyimser davranmayacagim 10 kilo mama aldim daha yeni yapacak bir sey yok sosis salam konusunda da ben veriyorum ayda 1-2 kere cok seviyor az az verdikce hicbir sikinti olusmuyor

Betullsusam

@Ayseenur10 Neden denemesin? Bir sakınca yok sosis salam tüketmelerinde. (((((((:

Sudekilic

5-6 aylık olduklarında diş değişim sürecine giriyorlarmış.Benim kedilerim de şu an 6 aylık ve aynı şekilde yumuşak peyniri bile ağzında tutamıyorlar bazen dolayısıyla mama yiyorken de sıkıntı oluyor.Bence veterinerizle görüşüp diş değişim sürecinde olup olmadığını anlayabilirsiniz veyahut internette araştırırsanız zaten siz de farkına varabilirsiniz.