Kedim Yyurken

Maumau

Kedim kucagımda uyurken midesinden sanki ses geldi? Bazen de hıçkırığı oluyor 3 kere falan hıçkırıyo geçiyo. Bu neden olur?

8 CEVAP

emreovec

Yakınınızda biri varsa midesini dinleyin. Mide dediğin guruldar :)

Genel insandaki hıçkırık prensibi aynı hayvanlarda da geçerlidir. Çok yemiştir. Hızlı yemiştir. Toz kaçmıştır. Hava yutmuştur.

Betullsusam

Herhangi bi sıkıntı yok yemekten sonra, sindirirken öyle olması normal. Sakıncalı bir durum yok korkmayın (:

Betullsusam

Rica ederim (: Parmağınızın ucuna fındık boyutunda süreceğiniz malt ona yeterli olacaktır. İşaret parmağınızın üstüne yaklaşık 1,5-2 cm malt sürmeniz onun günlük ihtiyacını almasını sağlayacaktır. Ama bu ölçülerden biraz daha fazla vermek istiyorum derseniz 4,5-5 cm malt ona yeterli gelecektir yani yaklaşık 2-2,5 gram yapar. Başta dediğim fındık kadar malt da yeterli gelir (: Yetişkin bir kediyse oranı yüksek tutabilirsiniz yani 5-6 cm ama diğer türlü de yeterli gelecektir (:

Maumau

Teşekkürler. Midesinde veya sindirim sisteminde sıkıntı mı var diye düşündüm de. Gimcat malt veriyoruz her gün 2-3 cm. @emreovec

Maumau

@betullsusam teşekkür ederim :) gimcat malt veriyorum günde kaç cm vermek lazım 6 cm yazmışlar ama cok fazla gibi

Maumau

Teşekkür ederim. Bazen 2-3 bazen de 6 cm veriyorum

Betullsusam

Rica ederim ((: Dostunuzla sağlıklı, mutlu günler dilerim (:

Maumau

Yppp