Kedi Solunum Güçlüğü

Cook

Kedim hala gün içinde 2 3 kez yaklaşık 3 4 dakika boyunca nefes alırken sarsılıyor,tüm vücuduyla nefes alıyor.Bir veteriner sıkıntı yok gözlemlemeye devam edin bi süre sonra şurubun emilimi sağlanır dedi fakat içimiz rahat etmedi başka bir veterinere gittik dün akşam asbrip adlı bir şurup verdi 5 gün kullanın sabah akşam daha rahat nefes alır 5 günün sonunda tekrar bakarız dedi.Bugün tekrar kasılması olunca video attım anormal bir durum yok kendi haline bırakın dedi ama bizim aklımız gidiyor her seferinde.Kafası titriyor bacağı bile hareket ediyor nefes alırken.4 veteriner gezdik bu hafta sadece 1 gün gitmedik eve kedim de aşırı stres oldu artık bizi de maddi manevi çok yordu,yaklaşık 4 5 bin lira borç yaptık ve elle tutulur hiçbir ilerlememiz olmadı.Asbrip şurubu kullanıp faydasını gören var mı?Ya da benzeri durum yaşıyan varsa nasıl iyileşti çocuğunuz?Bir şey mi atlanıyor anlamıyorum.Röntgen ultrason,hemogram,biyokimya,dışkı testi hepsine bakıldı.Akciğerlerde müdahale gerektirmeyecek kadar hafif bir enfeksiyon var diyor hepsi,wbc si de üst sınırda ama sorun teşkil etmez dediler.Nesi var anlayamadık gitti

5 CEVAP

Milovat

Gerçekten çok zor bir durum :(( konu hakkında hiçbir fikrim yok fakat geçmiş olsun dileklerimi iletmek istedim. Umarım hemen iyileşir yavrunuz da siz de eski nesenize kavuşursunuz. Bu tetik ve endişe maalesef bizleri de çok yoruyor. O kadar iyi anlıyorum ki sizi. Maddi manevi çok zor zamanlar gerçekten çok geçmiş olsun.

Cook

Teşekkür ederiz,inşallah geçer artık hepimiz çok yorulduk

SerraYanmaz

Benim kedim de akciğerinde mukus doluydu kronik bronşit dediler antibiyotik vermişlerdi tamamen iyileşti

SerraYanmaz

Şurup olarak çocuk antibiyotiği ya da veterinerde aşı şeklinde yapılan pet antibiyotiği dozu doğru ayarlandığında kötü etkileyeceğini zannetmiyorum tedavi uzasın diye yapmış olabilirler maalesef

Cook

Antibiyotik tedavisini çok söyledik başlayalım diye,hepsi boş yere kullanmış oluruz o kadar ciddi bir durumu yok dedi gastrit olduğu için ilaç kullanımında çok zorlanıyoruz