Kedi Tıraşı Hakkında Soru Acil Cevap ??

Ecrenmisaa

Arkadaşlar kedim uzun tüylü bir cins olduğu için tüyleri aşırı derecede göğüs kısmında topaklanmış herhangi elle müdahaleyle açılmıyo maalesef tıraş ettirmeye karar verdik kas gevşetici verip yapıyolarmış tıraş yaptıranlar beni bilgilendirebilirmi bu konuda herhangi bi sorun oldumu kedinizde ?????

4 CEVAP

iremefe

merhaba benim kedim de uzun tüylü aynı sorunu yaşadım. göğüs kısmındaki tüyleri düğümlendi ve biz açamadık. veteriner sadece düğümlenmiş kısmını tıraş etti ben genel tıraş istemedim. siz de öyle yapabilirsiniz anesteziyle tıraş ettirmek yerine kısmi tıraş daha iyi olabilir.

Anonymus179224

Bizimki de uzun tüylü ve eskiden taranmaktan aşırı nefret ettiğinden dolayı göbüşünü tarayamayınca dümlenmeler olmuştu. Yatırdım dizime düğümlerin SADECE baş kısımlarından kestim cildine zarar gelmemesi adına ve üzerlerinden tarakla geçince saatlerce uğraşıp da açamadığım o düşümler bir anda gitti :) Anestezi genelde gerektiği için traş benim için son seçenekti ama yapamazsanız da mecbur maalesef :/

Anonymus179224

Aaa sadece düğümlenen yerler için anestezi gerekmiyorsa yaptırabilirsiniz.

Ecrenmisaa

ANESTEZİ İLE DEĞİL KAS GEVŞETİCİ İLE YAPACAKLARMIŞ HERHANGİ Bİ SORUN OLUR MU BUNU SORMAYA ÇALIŞTIM