Kedileri Çok Seviyorum Ama Ailem Bana Kedi Sahiplenmiyor

Yaklaşık 2 ay önce petshoptan bir kedi sahiplendim( başka biryerde bulamadığım için petshoptan sahiplendim) ve de her petshoptan
Sahiplenilen kedi gibi hasta olduğunu öğrendim . veterinere götürdük 3-4 hafta orada kaldı ama durumu kötüleyince hastaneye
Kaldırıldı ve 1-2 hafta gibi bir sürede hayatını kaybetti çok üzüldüm çok ağladım ama elimdenne gelirki? Kedileri çoooooooooooook
Seviyorum ve başka bir kedi sahiplenmek istiyorum ama aile buna izin vermiyor lütfen yardımcı olun.

40 CEVAP

Havanese_Siri

yardımcı olmak çok isterim o duygunun nasıl olduğunu çok iyi biliyorum çocukluğumu anneme hayvan almak için yalvararak geçirdim ama elimizden bir şey gelmez ailenizi ikna etmek sizin elinizde
not:ücretsiz sahiplenmeyi deneyin belki ona izin verirler

Sırf para kazanmak için hayvanları alıp satıyolar
Birde üstüne bizi kandırıp masum hastalıklı hayvanları bize satıyolar.

Çok teşekkür ederim ama bu dediklerinizin hepsini denedim ama olmuyor bir türlü ikna
Olmuyorlar anlamıyorum bir insan neden evcil hayvan istemezki?

Havanese_Siri

çok titiz benim annem tüy dökmeyen kokmayan köpek aldım o yüzden

Duman14

Benim annemdede aynı sorun var vicdan meselesi onun ölümü ailenizi etkilemiş olabilir aynı hatayı bir kere daha yapmak istemiyorlardır belki

Çok teşekkür ederim keşke hiç petshoptan sahiplenmeseydim.

Havanese_Siri

ben de petshoptan aldım ama maşallah sapasağlam çok enerjik ve gelişimi standartların üstünde

Bilmiyorum neden böyle oldu bizim kedimiz yurt dışından gelmişti veterinerler geldiğinden beri içinde küçük kurtçuk yumurtaları olduğunu söylemişti ve Zaman geçtikçe büyüdüklerini.

Bizde petshoptan aldık gayet sağlıklıydı ama

Sorun petshoptan veya sokaktan alınması değil cins kediler genellikle cinslerine bağlı olarak kalıtsal hastalıklara sahip oluyor bu hastalıklara yakalanma ihtimali artıyor. Kimisinde deri sorunları görülürken kimisinde üriner sorunlar görülüyor. Kediniz eğer belli bir cins e ait ise ona uygun mama ve bakım ürünleri ile bakmalısınız.

Aslında dediğiniz herşeyi yaptım petshoptan bütün
Malzemelerin cinsine uygun olanını aldım ama zaten aldığımızdan beri sağlık sorunları varmış ama biz sahiplenirken fark edememişiz

Aslında dediğiniz herşeyi yaptım petshoptan bütün
Malzemelerin cinsine uygun olanını aldım ama zaten aldığımızdan beri sağlık sorunları varmış ama biz sahiplenirken fark edememişiz

Havanese_Siri

herhengi bir yerden hayvan alırken mümkünse SCR belgesi isteyin hem cinsinden emin olursunuz hem de ailesinde daha önceden hastalık geçiren bir üye var mı öğrenebilirsiniz

Keşke bunları en baştan öğrenebilseydik

Havanese_Siri

aslında seni anlıyorum sirinin scr belgesi olamadan aldık cinsi konusunda çok şüpheliyiz kesinlikle kırma o kadar para verdim bu nasıl insanlıktır