Kısırlaştırma Sonrası Besleme

siriniko29

Kızımı 3 ay önce kısırlaştırdım. Zaten obur bir kediydi ama kısırlaştırma sonrası iştah artışını durduramıyorum. Günde iki öğün toplam 80 gr düşük tahıllı N&D mama kullanıyorum. Mamayı koyduğum an bitiriyor ve diğer öğüne kadar defalarca kez mama arıyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

8 CEVAP

siriniko29

@sforselin teşekkür ederim tavsiyeniz için. Bir de onu deneyeyim

betultekin02

Mama paketlerinde ne kadar verilmesi gerektiği yazıyor. Ona uyarak ve veteriner tavsiyesi alarak ilerleyin bence ve mutlaka kısırlaştırılmış kedi maması kullanın.

gizemesersoy

Kısırlaştırılmış kedi maması kullanın. Ölçülü mama verin. Misal mamadan günlük 75 gram yemesi gerekiyorsa sabah 25 öğlen 25 akşam 25 verin. Ögünlü beslenmeye geçin yani

siriniko29

Mama zaten kısırlaştırılmış ve biz öğünlü veriyoruz. Yine de yeme isteğini durduramıyoruz:(

siriniko29

Mama zaten kısırlaştırılmış ve biz öğünlü veriyoruz. Yine de yeme isteğini durduramıyoruz:(

sforselin

Öğünlü beslemeye, en azından iki öğün şeklinde beslemeye çok sıcak bakmadığım için benim gibi düşünne bir hekimin önerisiyle şu mama kabından aldık. Kap gün boyu dolu oluyor. Ara ara gidip az az yiyor. Kendi çabasıyla yemeğini yediği için daha mutlu gibi de geliyor bana. Hekimimizin uyaracağı kadar olmasa da bana göre biraz fazlalığı var ve onu yavaş yavaş vermeye başladı bence. (****** ve koIaymama'da daha uygun fiyatlı bu kap. Başka çeşitleri de var oyunlu mama kaplarının, bununla sınırlı değil.)

sforselin

Attığım alakasız link için özğr dileyerek tekrar atıyorum ncnxbbdbc
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/catit-senses-digger-kedi-oyuncagi.html

kaanpolat

Keşke benimkide obur olsa