Kas Gevşeticiyle Kedisini Tıraş Ettiren Varmı ?

Ecrenmisaa

arkadaşlar bu yöntem ne kadar doğru beni bilgilendirirmisiniz lütfen kedim uzun tüylü ve tüyleri topak haline geldi hiç bir müdahale ile açılmıyor bu kararı aldık cevaplarınız benim için çok önemli şimdiden teşekkürler(veteriner kas gevşeticiyle “dominor” tıraş ettiklerini söyledi)

8 CEVAP

sforselin

İlacın etkisini falan bilmiyorum ama böyle alternatifi olan uygulamalar için kullanmak mantıklı gelmiyor bana. Kıtıkları evde siz kesseniz? Böyle yapıyor yani. Tıraş işleminin birçok kötü etkisi var kediler üzerinde. Her ilacın da yan etkisi olabilir kediniz üstünde. Daha az şekilde tüylerinin boyunu da aşırı değiştirmeden yapsanız daha güzel gibi

Bizim kedimiz biraz asabi olduğu için kas gevşeticiyle yaptırdık 2 sefer .hiç bir sorun yaşamadık

Ecrenmisaa

???

Ecrenmisaa

@sforselin evde kesemem çünkü derisi dolanmış şekilde çok önceden öyle bi hata yaptım ve derisi kesildi çok tehlikeli bir şey

Ecrenmisaa

Hem psikolojik açıdan hemde deri sağlığı için olumsuz olduğunu biliyorum ama topaklar ödeme yol açabiliyor ve daha kötü sonuçlar elde edilebiliyor o yüzden bu son çare haftaya götürücem arkadaşlara sordum bu şekilde tıraş ettiren varmı diye kimse bir şey demedi bi kaç dakikalık işlem içinde narkoz verdirmek istemiyorum çok karışık durumlar

ka06

Sakin bir kedi ise anestezisiz yapan yerler var başka kliniklere sorun . Ilacsiz en sağlıklısı.

Swberyy

Dolanmış yerleri siz kesememişsiniz bence tıraş ettirmek yerine o yerleri kestirin işinin ehli birine.

Ecrenmisaa

ben zaten tüylerini komple kestirmicem kısaltıcam sadece mesela hayvanın derisinde kızarıklık olmuş ben korkmaya başladım yarın ilk iş götürücem yani son çare