Kedimin Kanlı İshalinin Sebebi Ne?

Kediyi sahiplendiğim aile maddi durumu çok iyi olan bir aile değildi. Kedi 3 aylık olmasına rağmen hala veterinere gitmemiş ve aşısızdı . Aldığımız günün ertesi günü veterinere götürdük ve ilk karma aşısı için tarih verdi, temizliğini yaptı ve parazit için hap verdi. İlk karma aşısını 15 Ocak'ta oldu. Araştırmalarıma göre çok geç oldu bu aşıyı. Ve ikinci karma aşısı 2 Şubat'ta. Ancak asıl korktuğum şey bugün ilk defa kanlı bir şekilde normale göre daha cıvık bir şekilde tuvaletini yaptı (yüksek ihtimalle ishal oldu.) kanlı ishalden çok korktum. Ancak kanlı ishalin veya diğer hiçbir parazitin diğer semptomlarını göstermiyordu. Yemek yedi, oyun oynadı ve hiç de depresif veya üzgün bir hali yoktu hatta temizlerken kolumu bile paramparça edicek kadar enerjikti :) Ama bu durum bir hastalıktan dolayı olabilir mi? Aşılarına çok mu geç kaldık bilmiyorum. Diğer bir olasılık ise özellikle de Petlebi Sosyal'de de çok karşı karşıya kaldığım Proplan kuru mamadan dolayı olabilir mi? Çoğu kişinin kedisi ishal olmuş ve bu olaydan müzdarip. Eğer bu ise hangi mamayı önerirsiniz? Açıkçası yaş maması olan Royal Canin'i çok büyük istekle ve mutlu bir şekilde yediği için ona dönmeyi düşünüyorum.

9 CEVAP

mihriii

Aşıyı geç yaptırsanız da bi şey olmaz yaşla bi alakası yok yani o anlamda.Bizimkinde de parazit vardı hiçbir belirti göstermemişti ama kanlı ishalin başka sebepleri olabilir.Ve royal canine geçmeyin kesinlikle fiyatını haketmeyen bi mama.Bu kadarını biliyorum umarım iyileşir bir sorunu yoktur 🙏🏻

mihriii

belki mamadan kaynaklı olabilir bizimki nedendi bilmiyorum açıkçası

Kanlı ishal önemli bir konu hele de yavruysa daha da önemli. Bir an önce veterinere gidin derim. Royal canin severek yiyorlar ama iyi bir mama değil. Proplan daha iyi hatta. Her ikisinde de gluten, bolca tahıl var. Brit care kitten beyaz-pembe ambalaj, profine, nd önerebilirim.

shilohlael

Marka ile vs hiçbir alakası yok. Hemen dışkı testi ve kan testi yaptırın. Umarım bir şey çıkmaz ama önlem alın testlerle. Sağlıklı günler dilerim miniğe.

mihriii

ha kanlı değilmiş zaten kan olsa görürdünüz ya bizimki de ilk sahiplendiğimizde ishaldi tavuk haşlama verdik geçti

İlk öncelikle ilginiz ve alakanız için çok teşekkürler. Siz hangi markayı tercih ediyorsunuz ya da önerirsiniz bütçe olarak sadece orijen çok yüksek onun dışında sıkıntı yok

mihriii

rica ederim benim bütçem sizinkinin altında olduğu için matisse almıştım zaten içeriği değişti bi daha almam heralde ama siz Acana'ya bakabilirsiniz

mihriii

aa kanlıymış her okuduğumda farklı anlıyorum dlmdpsmzpsm

mihriii

çok geçmiş olsun o zaman bence de bi dışkı tahlili yapılmalı