4.5-5 Aylık Kızgınlık

batsy

Merhaba kedim yaklaşık 4.5-5 aylık kızgınlığa girdi. Ben 6-7 aylık olunca daha kızgınlığa girmeden kısırlaştırmayı düşünüyodum artık böyle bir şansım yok :( Veterinerimize danıştım kızgınlığı bittikten sonra kısırlaştırabileceğimizi söyledi. Ama küçük olmasından ötürü endişeleniyorum sizce 6-7 aylık olmasını beklemeli miyim ya tekrar kızgınlığa girerse o zamana kadar? 5 aylıkken kısırlaştırmak gelişimini olumsuz etkiler mi? Ayın 27sinde kuduz aşısı için veterinere gideceğiz zaten ama size de sormak istedim 5 aylıkken falan kısırlaştıran arkadaşlar varsa deneyimlerini yazabilirse çok mutlu olurum.

17 CEVAP

batsy

@hariboo teşekkür ederim suzinin yazısını okumuştum hatta en son önerdiği bitkisel ilacı almayı düşündüm özellikle bugün çok kötüydü miyavlaması ve pozisyon alıp kendini yuvarlıyor yerlerde kasılıp duruyor vücudu sevsem rahatlar mı daha mı kötü olur hep ikilemdeyim ne okusam farklı bişey yazıyor dayanamadım zaten eziyet çekiyor resmen yavrum :(( yazanların hepsini denedim en etkilisi oyun oynayıp yormak dün yatmadan yine miyavladı falan ama sonra uyudu 3-4 saat de olsa

batsy

Belki aynı durumda olan arkadaşlar vardır papatya suyu da denedim 1-2 çay kaşığı içebilirmiş rahatlamak için ama açıkçası bende pek faydası olmadı dış parazit için de iyiymiş öyle bi sıkıntımız yok tabii ama yine de biraz elimle sürdüm tüylerine yalandı. Bugün de gece 12 gibi oyun oynamaya zorladım hiç ilgisini çekmiyor şuan ama yaklaşık 1 saat kovalamaca oynadık koridorda baya yoruldu sonra mama yedi 1-2 kere miyavladı yine ama şimdi uyuyor ne kadar tutar onu bilmiyorum ama geceleri uykusuz kalan arkadaşlara bunu önerebilirim en azından 3-4 hatta 5 saat uyumak garanti :D Kusura bakmayın uzun oldu biraz