Kafayı Yemek Üzereyim

siameselokito

Kedim kısır ve sağlığının yerinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü gündüzleri mışıl mışıl uyurken geceleri miyavlamaktan bizi uyutmuyor. Yanıma alıyorum ama illa ailemin yattığı odaya gidip bağırıyor onları uyandırmaya çalışıyor. Kedimin uyku saatlerini nasıl ayarlayabilirim

3 CEVAP

Cemrecookie

Uyumadan önce oynatın baya yorulsun ve uykuya yakın mamasını verin. Beslenme saatin uyku vaktine göre en baştan ayarlamanız gerekebilir

emreovec

Siyam fazlasıyla enerjik bir ırktır. Aile bağı da çoğu kediye göre maksimum seviyededir. Ona ekstra ilgi göstermelisiniz. Gün içerisinde uyandığı bir an varsa evdeyseniz oyuna yönlendirin gece yatmadan da oyun seansları koyun. Mamasını da yukarıdaki arkadaşımın dediği gibi tam siz uyumadam önce verin oyun sonrası ki şiş karın ile uyumaması mümkün değil :)

Benim kedim de ilk geldiğinde bizimle tam tersi bir uyku düzenine sahipti. Biz uyuduğumuzda uyanır zıplar koşar, biz uyanınca tüm gün uyurdu. Gün içinde uyumaya yeltendiği zamanlarda dikkatini oyuna veya sevdiği başka bir aktiviteye çekin. Siz yatağa girdiğinizde de onu yatağına koyun (ya da benim gibi beraber uyuyorsanız yanınıza) 1 hafta sürer sürmez alışacaktır:)