Kedim Meo Tombalıklı Mama Yiyince Kustu

Oqrenerde06

Kedim de meo tombalıklı mama yiyince kustu diğer kedim de yedi ama o kusmadı neden olduğunu anlamadık mamayı 2 gün önce açmıştım yarısını vermişim yarısını dolaba koymuştum... Kusan kedim çok az yedi ondan yediğini de 5 dk sonra biraz sulu bir şekilde çıkardı

6 CEVAP

selinlilaaa

Her mama her kediye iyi gelmiyor aynı mamadan vermeyin bidaha

betultekin02

Sürekli değiştirerek ve geçiş aşamasını yapmayarak gidiyorsanız sindirim sorunu yaşıyorlardır. Pat diye mama değişimi yapmak zararlı.

Yaş mama aldınız sanırım 70 gram diye biliyorum ben normalde onu tek öğününde veya sabah yarım akşam yarım veririm. Bence düşük gramajlı mamayı o kadar çok bekletmeyin dolapta. Bir de dolaptan çıkardığınız gibi soğuk verdiyseniz midesine dokunur ve kusardolaptan çıkardıktan sonra en az 10 dakika oda sıcaklığında bekletilmeli

Oqrenerde06

Cidden öyle aşırı dokundu 2 dir bakıyorum gözlemledim ikisinde de kustu. Tek kuru mama vereceğim veteriner hekim de öyle tavsiye ediyor bakalım

Oqrenerde06

betultekin02 doğru haklısınız sanırım geçiş aşamasında yanlış yaptım... Tavuklu Yiyorlardı Çeşit olsun diye tonbalıklı aldım ondada hemen kustu.

Oqrenerde06

aysenurtarcın çıkardıktan sonra 15 dk dışarıda bekletıp verdım ama sanırım bızım yavru seçici hemen dokundu büyüdükçe narinleşiyorlar... 3 aylık diğer kedım maşallah yemeyen kedımınkınıde lop lop götürdü :) maşallah o kusmadı şükür.