Her Soruya Veterinere Git Buraya Sorma Diyen Kişiler

brokingbad

arkadaşlar herkes veterinere gitmeyi biliyor zaten. burda fikir danışmanın amacı aynı şeyi yaşayan kişiler varsa ne yaşadılar, nasıl oldu nasıl sonuçlandı vs. öğrenmek. Veterinerler insanı gittiğine pişman ediyor herkesin eşit imkanı yok herkes en pahalı mamayı kullanamaz herkes hemen herşeyde veterinere gidemez sadece muayene ücreti 180 tlyken sürekli nasıl getirebiliriz? benim imkanım yok yani ne yapabilirim canımı mı vereceğim alternatif yöntemler ariyorum. Burda kediye en kaliteli mamayı vermiyorsanız beslemeyin diyen insanlar bile var çok tuhafsınız gerçekten bir cana sıcak yuva açıp yemeğini suyunu vitaminini sevgisini veren insanlara pahalı mama alamiyor diye bakmayın diyenler gördüm mama önerileri başlıklarında.Herkes eşit bütçeye sahip değil birisi nd kullanır kedisi hasta olur sürekli diğeri felicia,bonacibo vs kullanır hastalanmaz sağlıklı olur bu belli olmaz.Ama bu demek değil ki ucuz mama veren kişi kedisine önem vermiyor ben kalan son paramla kaç kere gidip mama aldim.Veterinere 1 aylık tüm maaşımı verdim.Belli ki bazı şeylere telaşlanıyoruz buraya soruyoruz merak ediyoruz.Mesela dün açık yaralı bi foto gördüm tabii ki o kişinin veterinere gitmesi gerekiyor bahsettiğim şey bu değil örn kedim kabız oldu ishal oldu gibi başlıklara yapilanlardan bahsediyorum.

17 CEVAP

mishapamuk

Evet, belki haklı olabilirsiniz ancak bazen öyle sorular geliyor ki bunun ile ilgili acil müdahale gerektirebilecek durumlar oluyor. Bu şu tip sorularla defalarca karşılaştım, kedim yemek yemiyor ve çok halsiz yerinden kalkmıyor. Sizce neden? Şimdi bunun için veterinere gitmeyip buraya yazıyorsa kişi vay haline.. Ya da kedim balkondan düştü. ayağına dokunamıyoruz yürüyüşü değişti sizce kırılmış mıdır? Bence kırılmıştır, sizce burkulmuştur. Bu tip soruları evet lütfen buraya sormak yerine bir bir bilene! danışın.

Bir diğer konu da ekonomim el vermiyor, canımı mı vereceğim kısmı. Yaşınız kaç bilmiyorum ama anne/baba olduğunuzda çocuğunuz içinde aynı şekilde olur musunuz? Sonuç olarak bir can = bir can. Gerekirse evet, canınızı vereceksiniz.

brokingbad

sanki ben kedimi beslemiyorum bakımını eksik sağliyorum vitaminlerini almiyorum mamasının en kalitesizini aliyorum veterinere hic getirmiyormusum gibi yazmışsınız tabii ki de onu çocuğum gibi görüyorum.ben zaten onun icin herşeyimi veriyorum benim tek varlığım o zaten başka kimsem yok. orda canımı mı vereyim elimden gelmeyeni nasıl yapayım anlamında söyledim. Diğer yazdıklarınızıa ben de katılıyorum.Ben düşük bütçeme rağmen ona en iyi şekilde bakıyorum zaten kimse bunu sorgulayamaz bahsettiğim şeyi anlayanlar ve anlamayanlar farklı tarafa yorumlayanlar oldu herkese teşekkür ederim.