Kedime Göğüs Tasması Alıp Dışarıda Gezdirmeli Miyim ?

duyguerdgn

Göğüs taşması yelek gibi olanlardan

9 CEVAP

emreovec

Kediniz ağaç kedisi değilse yapabilirsiniz ama evde sürekli yukarıda olmayı seven bir kediniz varsa zor. Zaten köpek gibi gezmez ama tasma ile sahil de oraya buraya koşsun. Kısa biraz dolansın yapılabilir.

Ayrıca kedinizin dışarı çıkmasıyla dış parazite açık hale gelecek. Ya da gözünüzden kaçıp başka bir kedi ile temas edebilir ve başka hastalıkları kapabilir. Kedinin evden çıkması bana pek sağlıklı gelmiyor. Ancak neden olmasın ?

Ceren2121

Kendilerinde dışarı çıkıp hava alması gereke sizin gozetiminiz altında kedinizi tasmaylan gezdire bilirsiniz

Ceren2121

Kendilerinde dışarı çıkıp hava alması gereke sizin gozetiminiz altında kedinizi tasmaylan gezdire bilirsiniz

Ceren2121

Kendilerinde dışarı çıkıp hava alması gereke sizin gozetiminiz altında kedinizi tasmaylan gezdire bilirsiniz

Ceren2121

Kendilerinde dışarı çıkıp hava alması gereke sizin gozetiminiz altında kedinizi tasmaylan gezdire bilirsiniz

Ceren2121

Kendilerinde dışarı çıkıp hava alması gereke sizin gozetiminiz altında kedinizi tasmaylan gezdire bilirsiniz

Ceren2121

Kendilerinde dışarı çıkıp hava alması gereke sizin gozetiminiz altında kedinizi tasmaylan gezdire bilirsiniz

AydannD

Bahçeli bi evim olduğu için ben gezdiriyorum ancak zaten siz değil o sizi gezdiriyor. Ayrıca diğer kedilerle temasına dikkat etmeniz gerekiyor. Benimki pirelenmişti mesela. Bahçemiz ilaçlı olduğu için ev çevresinde gezdiriyorum ben ama bazen ağaca çıkmayı seviyor o zaman elimden kaçıyor bu tarz şeylere dikkat etmelisiniz. Ağaç odamın balkonuyla aynı yükseklikte olduğundan oradan geri giriyor ama istedikleri zaman bu göğüs tasmasından kurtulabiliyor kediler unutmayın. Kediler sıvıdır çünkü :D

serrakk

Evim bahçeli olduğu için 2-3 günde bir 10 dakika kadar gezdiriyorum. Zaten sıkılıp kendisi dönmek istiyor bir süre sonra. Evden kaçmaya çalışıyordu sürekli ve çözümü bu şekilde buldum. Şimdilik bir sorun yaşamıyorum