Kedi Tuvaleti

Maumau

Kedim çişini yaparken kumunun sağ köşesine bi kısmını yapıyo sonra kumdan cıkmadan bi kısmını sol köşeye yapıyo bu neden olur koku mu bırakıyo acaba? Yoksa sürekli kum kabını temizlediğim için mi?

13 CEVAP

Maumau

Miyavlama ya da başka herhangi bi şey yapmıyo bu arada.

Orangemars

Kaç aylık kediniz

Maumau

1.5 yasında

Maumau

Kedim kısır bu arada

Maumau

Upppp

Maumau

??????

Maumau

Heyyyy

eessmmaa

İdrar tahlili yaptırmanızı öneririm idrarında kristalleşme falan olabilir

Maumau

Miyavlamaz mıydı öyle olsa veya zorlanmaz mıydı?

Maumau

Ben kumunu her girdiğinde temizlediğimden olmyş sanırım bugün hiç ellemedim eskisi gibi yapmış kedim

Maumau

Uppppp

Elifimsel

Önce genel bilgilendirme yapayım; idrarda zorlanma, damla damla idrar yapma, yaparken miyavlama, sürekli özel bölgesini temizleme ihtiyacı, iştahsızlık, ağrı, idrarda kan vb durumlar olması ciddi bir duruma gelir, bizim kedimizde Struvit kristali oluşmuştu ve bu belirtiler vardı. Onun dışında idrar miktarını yine kontrol edin, belki de sıkıldığı için falan yapıyordur ya da kullanılan kum-kabı ile de alakalı olabilir.

Maumau

Muhtemelen sıkılıyo cünkü dediğiniz şeyler bizim kedide yok. Bu arada nasıl bi tedavi ile iyileşti? @elifimsel