Taramıyorum

Cansupakize

Tekir kedim var kısa tüylü hiç tüy döktüğünü görmedim ,sadece göbeğinin olduğu yerde sarkık olduğu işin az tüyü var tarak vs hiçbirsey dokundurmuyor bende taramıyorum problem olurmu ? Düzenli olarak malt veriyorum dıskısında ise şimdiye kadar hiç tüy görmedim sadece saç gördüm iki üç kere çok az kusma vs bir durumda olmadı sizce problem varmıdır tüyleri gerçekten az malt işe yarıyormudur ? Fotoğraf paylaştım o şekil tüyleri

13 CEVAP

Orangemars

Tekir ve kısa tüylü kediler çok sık taranma ihtiyacı duymaz fakat haftada 1 taranmasında etki var. Tarağa çok tepki veriyorsa eldivenler var ölü tüyleri almak için ondan kullanabilirsiniz haftada 1. Hep masaj etkisi olur hem de miniğiniz daha az tüy yutmuş olur

sforselin

Ben tarama işine sadece tüy yutma olarak bakmıyorum. Taramal bence kedilerin temizliği, sağlığı için gerçekten önemli bir bakım. Tararken sadece ölü tüyleri değil genel olarak tüylerinin üstündeki ona zarar verebilecek şeyleri de temizliyoruz. Normalde yalayarak vücuduna alacağı patojenleri tarayarak uzaklaştırıyoruz tüylerinden. Hastayken baktığım geçici kedimi de yıkamadan düzenli tarayarak temizleyebildim mesela. Doğru yapıldığında taranma stres azaltıcı da bir olay zaten.
Bunun yanında vücudunun herhangi bir yerinde olan ve tüylerinden dolayı dikkatinizi çekmeyecek terslikleri de erken fark etmenizi sağlıyor bence.
Seveceği tarağı bulup görece daha sakin olduğu zamanlarda taramaya yavaş yavaş alıştırmanızı öneririm. Boyun, kafa kısmından taramaya daha çok izin veriyor çoğu. Başlangıç için iyi olabilir. Bol şans diliyorum şimdiden.

sforselin

Kakada tüyler çok belirgin görünmüyor zaten çoğu zaman. Sindirim konusunda problemi olmayan kediler de genelde tüy problemi yaşamaya meyilli değiller-ki takviye de veriyormuşsunuz zaten. Tüy kusması veya öğürmesi yoksa bence sorun da yoktur

Anonymus179224

Bu reklamdan da para almadım. 😂

Sselin1

Evet cok sık taramaniza gerek yok arada bir tarayarak dersini havalandirmis olursunuz. Masaj etkisi de olur kediniz rahatlar.

Cansupakize

Teşekkür ederim cevaplar için , evet uykudayken denedim bir kaç kere üst gövdesine yaptırıyor uykuda oldugu için anlamıyor ama göbek vs az tüy var dediğim yerler imkansız direk ateş ediyor ama denicem sık sık onu bunaltmasan

Anonymus179224

Farklı bir tarakla deneyebilirsiniz :) Misal bizimki furminatorden hoşlanmıyor ama ikea tarağına bayılıyor. 😂

Ben hiç taramıyorum, bir sorun da olmadı. Pırıl pırıl tüyleri. Harici bir malt desteği de vermiyorum.

Anonymus179224

Benim kedim de taranmaktan pek hoşlanmıyor maalesef:/ En basitten başladım ilk önce; normal tarak, eldiven, furminator diye gitti ama hiçbirini sevmedi maalesef. Sonra işte ikea tarağı aldım, bunla tarayınca uyuya kalıyor :D

Cansupakize

Ödül maması vs işe yaramıyor ama dediniz gibi üstten bari tarayayım

Cansupakize

En hafif onu rahatsız etmeyen tarak aldım denemek için yok genel olarak sevmiyor dokundurmak istemiyor kendine,misal sadece uykuya dalmadan gelir sevdirir

Cansupakize

Gün içersinde asla kafasına dahi dokundurmaz bende saygı duyuyorum bazen içim gidiyor öyle tatlı oluyor öpmek istiyorum ama maalesef 😬😬

Cansupakize

@haribo tarağı bir inceleyeceğim ☺️