Kedim Hiçbir Şey Yemiyor.

Herkese merhaba. İki gün önce 2 yaşında bir tekir sahiplendim. Avuç avuç tüy döktüğü için dün tıraşa götürdüm. Dünden beri hiçbir şey yemedi. Ve sanırım bizden korkuyor. Aşı karnesi var ancak hiçbir aşısının günü yazmıyor sadece kaşe var kısırlaştırma işlemi de aynı şekilde. Ve kedi 6 kilo. Bize alışması yaklaşık 2 sene sürermiş. Çok mutsuz yattığı yerden kalkmıyor. Ne yapmalıyım?

7 CEVAP

Zamanla tamamen adapte olur tamamen pozitif yaklaşın ona ve kendi haline bırakın belli bir süre :)
Hem ödül hemde besin olarak :
800 Gr tavuk göğsü alın yarısını buzluga koyun kalan yarısını patates ve azıcık bulgurla haşlayın ve küçük küçük o parçalara bölün .günde 2 öğün bu karışımdan 1 öğün kendi mamasını hafif ıslatarak verin bu karşım buzdolabında 3 gün bozulmadan kalabiliyor geri kalan tavuk o göğsü ile yeniden o yapıp 1 hafta bu şekilde besleyin.
Kedim kısırlaştırılmadan önce çok hareketli olduğu için bu dediklerimi aynısını yaptım hem kilo olarak baya toparladı hemde bunu yemeye bayılıyor.

Böylece hem size daha da ısınır hemde yeme sorunu azalmış olur :)

Spectrum Hairball

Bu mamayı kullanmanızı tavsiye ederim yaklaşık 2 ay kullansaniz deri sağlığı oldukça düzelicektir :)
Sonra aynı markanın normal yetişkin mamasını kullanabilirsiniz.

Kedi mutsuz o kadar uğraşıyorum dönüp bir kere bakmıyor perdelerin arkasında saklanıyor

Duman14

Oyuncaklar alın belki mutlu olur

Herşeyi aldım tık yok adamın umrunda değil

AlacaHurrem

Hasta olabilir mi? Veterinere danışmakta fayda var..