Ne Sıklıkla Mama Verilmeli

Arkadaşlar ben kedime günün başında mamasını dolduruyorum o gün boyu acıktığı saatlerde gelip yiyor. Bazılarından duydum günün belirli saatlerinde verip kedi yiyince kaldırıyormuşlar siz hangisini yapıyorsunuz. ben yanlış mı yapıyorum

4 CEVAP

Zeynepulku

Normalde 3 öğün yiyordu Kilo vermesi için 4 ogune yukseltik - gramajı daha az veriyorum. Sanki daha çok veriyormusum gibi kandiriyorum :d- 6 saatte bir yiyor yani.

Cansupakize

Bir su bardağı mamayı ikisi bölüp veriyorum bende kısırlaştırdıktan sonra ölçülü vermeye dikkat ediyorum

Anonymus179224

Kedimi öğünlü besleyebilmem imkansız gibi bir şey çünkü öğünlerinde az yiyor, bu nedenle de sık yiyor. Ben sabah ve akşam olmak üzere iki defa belirli ölçüde mama bırakıyorum, o da dilediği zaman ve dilediği kadar yiyor. Şu an mamasını bitirmiş mesela, zamanı gelene kadar eklemeyeceğim. Çünkü her daim mama dolu olunca kabı, mamalar tabağında kalıyor ve günlük olarak tabağını yıkayıp mamasını tazelediğimden arta kalanlar çöpe gidiyor.

@Zeynepkulku peki gece en son kaçta veriyosunuz. Benimki gelip salça oluyo bana ben de veriyoruö sık sık sabahları 7 de geliyo yanıma mama için ben de veriyorum erken veridğiö için öğünler sık olsa da mama da gece olmadan bitiyor. 90 gram veriyorum sözde ama yetmiyor