Kedi Kumunda Üvez??

baranertaga

Arkadaşlar merhaba bugün kedimin kum kabını yıkayıp temizledim. Sonra kilerde az bir kum kalmıştı hepsini koydum. Sonra bir baktım ki pirinçte bulgurda bekleyince oluşan minik minik üvezler oluşmuş. Neden olmuş olabilir? Kumu yaklaşık 2.5 ay önce almıştım bugün sonuncusunu koydum. Acaba bekledi diye mi oldu? Bu kumu artık kullanamaz mıyım? Böyle bir şey kimsede ne duydum ne gördüm. Neden böyle bir şey oldu?

2 CEVAP

YigitGocmen

Kum uzun süre beklediği için olmuştur eğer açtıysanız paketi. 2.5 ay çok uzun bir süre kedi kumunun kanında yüksekliği 7 cm civarında olmalı ben 10L 'nin neredeyse tamamını koyuyorum tabii kaptan kaba değişiklik gösterir. Eğer ölçmeniz mumkunse kum yüksekliğini kabına koyarken ölçün 7 8 cm olunca kesebilirsiniz kum koymayı. Bu seferlik kullanın bu kumu ancak gözlemlemeyi ihmal etmeyin hala üvez oluşumu var ise o kumu kullanmayı bırakın ve şu an kumunu tekrardan sipariş edin bence.

baranertaga

Yanıtınız için teşekkür ederim üvezleri topladım şimdilik oluşum yok gibi