Diş Bakımı

psabrk

Merhaba arkadaşlar.
Kedinizin diş bakımını nasıl yapıyorsunuz ?
Tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkür ediyorum ^_^

12 CEVAP

mihriii

Pek olmadı fırçalamaya başlayalı ve ben gözlem konusunda pek iyi değilim kdlmspama bilmiyorum o yüzden ama suzionline bloğundan okuyup almıştım şöyle yazıyor:Hindistan cevizi yağı, plak ve diş eti iltihabı ile mücadele etmek için mükemmel olan antimikrobiyal ve anti-inflamatuar özellikleri ile bilinen yüksek bir laurik asit konsantrasyonu içerir. 5 kg’lık bir kedinin diş temizliği için günlük yarım çay kaşığından fazla tüketilmemelidir.(kaynak) Yani doğal hindistan cevizi yağı da kullabilirsiniz.

Salihaylmz

Bebek diş fırçası ve hindistan cevizi yağını önerdi arkadaşım bana da düzenli fırçalanırsa kolay alışıyorlar
Sararma varsa onun için kedi dis macunu almak daha iyi olur

mihriii

ben kediler için olan diş fırçasından aldım hindistan cevizi yağıyla fırçalıyorum haftada 2 kere falan

Milovat

Burada yerimi alıyorum biz bir türlü fircalayamıyoruz çünkü belki alternatif çözüm buluruz

psabrk

Cevabınız için teşekkür ederim.
Sararmaları geçiriyor mu peki hindistan cevizi yağı ile fırçalamak ?
Umarım tecrübelerini paylaşanlar olur .

SerraYanmaz

Yapan oldu mu bilmiyorum ama misvak verdim catnip etkisi yaptı hem oynadı hem çiğnedi ben de uğraşmıyorum çok hoşuna gidiyor

mihriii

işe yaradığını anlarsam yazarım buraya

psabrk

Çok teşekkür ederim mihriii alayımda deneyeyim.
Doğalını nereden bulabilirim sence :D en son watsons da görmüştüm ahahah

mihriii

ldmslsmsp bulunur kolay ya t r e n d y o lda da vardı ama ben bizim burdaki çerezci-aktar karışık bi yer vardı ordan aldım

mihriii

rica ederimm

Salihaylmz

Ben doğalını bimde aktüel ürünlerden aldım içeriğine de baktım iyiydi gerçekten :))

Milovat

Biz parmağa takılan diş fırçası aldık onu da hiç hiç beğenmedi zaten çenesini silmemden bile rahatsız olan bir çocuk. Hindistan cevizi yağı oldukça ilginçmiş. @mihrii işe yarıyor mu gerçekten