Ev Tadilatı

Maumau

Evimiz oldukça gürültülü ve eşya değişimli bi tadilata girecek bu sürede başka bi evde kalacağız. Kedimde en az olacak şekilde stresi nasıl engelleyebilirim? Sesleri duyup korkmaması için başka bi yerde kalacağız ama bu sefer de başka yerde strese girecek kafam cok karısık. Yardımcı olursanız aynı deneyimi paylaşanlardan duyanlardan bilgi isterim teşekkürler.

6 CEVAP

damlayilmaz

Bizim evde de oldu, Pera çok tepki vermedi müsait bir odada beraber kaldık. Değişik ses duyunca dikkat kesilip ardından normal davrandı. Bence evde kalma şansınız varsa kalın zaten evde yeterince değişim olacak bir de yer değiştşrmeyin

Maumau

Başka hir evde kapalı bi odada ikimiz duracağız genelde yanında olacağım yalnız da bırakmayacağım tabiki odada. Olabildiğince sevgimi gösteriyorum her şeyini kontrol ediyorum ve ona bir şey olmasından korktjğum için bu kadar endişe ediyorum. Bildiğiniz üzere stres gibi şeyler idrar yolu enfeksiyonlarına yol acıyor. Ona orada taze su yem ve temiz tuvaletini sağlayacağım. Bulunacağım evde benden başka 2 kişi daha olacak sadece

Maumau

Biliyorum ama balyozla birlikte evin çeşitli yerlerinde yıkım olacağı için çok korkuyorum zaten eve usta geldiğinde onlar yüzünden biraz titredi korktu yavrum napmam lazım bilmiyorum gerçekten @damlayilmaz

damlayilmaz

Dediğim gibi evde müsait bir oda varsa orada durabilirsiniz, başka bir evde bir odada durmakta çok kötü bir fikir olduğunu düşünmüyorum, kedinizin tepkisiyle alakalı biraz da bizim de mutfak dolapları değişti, badana oldu ve evin içinde gardolap vs yerler tadilat oldu, üst katta çok fazla gürültü (canavar çalıştırdılar) olduğu da oldu, ama evde bir şeylerin kırılması ciddi ses olacağından bilemiyorum..

Maumau

Off offfff napsam bilemedim gerçekten..

ka06

Kedi sakinleştirici alin veterinerden birde kedi sakinleştirici müzikler var sesini acın biraz daha iyi olur. Tek bir sesi kapatır.