Açık İltihaplı Yara

Cook

Şoktayız gerçekten haftalardır gitmediğimiz veteriner hayvan hastanesi kalmamıştı.Biz artık böyle yaşayabildiği kadar yaşayacak herhalde diye düşünmeye başlamıştık.Meğer hayvanın kuyruğunun yan tarafında kocaman artık delik olmuş hatta çürümüş bir yara varmış.Dün gece bir sürü iltihap aktı,biz tam bakamamıştık veteriner anal kese patlamıştır yarın getirin dedi.Gittiğimizde tüyleri traş edip bir baktık kocaman bir yara,dışarı mı çıkıyor bu hayvan diş izine benziyor dedi,cidden de benziyordu.2 ayrı veterinerde 4 gün kaldı orda mı başına bir şey geldi diye düşünüyoruz fakat tabii ki ispatlayamıycaz...Her neyse fotoğrafı ekliycem,başına benzer bir olay gelen varsa iyileşme süreci nasıl oldu,ne kadar sürdü?Ve şunu kullandık çok işe yaradı diyebileceğiniz bir şey var mı?Boyunluk takamadılar veterinerde evde deneyin,boyunluk takmazsa iyileşme süresi uzar dediler çok korkuyorum

31 CEVAP

aslihan_e

Belli ki o veterinerde iş gelmiş başına ancak o şişlik olunca çok kaşınıyor. Bizim kedimiz kendisi o şişliği ısırıp ve tırnaklayıp delikler açmıştı. O delikleri kendisi açmış olabilir. O yüzden hayvan ısırığı dışında veterinerin de yaralama ihtimalini düşünün bence. Hayvan ısırığı olması şart değil. Yani size yok köpek ısırmadı falan derlerse o zaman siz yaralamışsınız, kanlı kaka yaptı diye bizi kandırdınız deyin.

aslihan_e

Yani adam orayı kesmiştir sonra o yara iltihaplanıp şişmiştir, kedi de iltihaplı şişlik kaşınmaya başlayınca ısırıp delmiştir. Bu şekilde olabilir. Zaten odaya niye almıyor işte hayvanı nasıl bir zorla tutup yapıyorsa, yoksa kedi izin verir mi... Belki metal kıskaçla falan tuttu. Ben görmüştüm o şekilde tuttuklarını.

Pashaoglum

Nasıl olduğundan ziyade nasıl fark etmediler yada üzerini kapatıp umursamadılar. İyi hekim bulmak gerçekten çok zor şefkatten uzak ticarethane çoğu iyi hekimleri sadece sosyal medyada görüyoruz.

SerraYanmaz

Okurken kanım dondu

ILoveF

Yürürken bile vıcık vıcık ses geliyor diyorsunuz muhtemelen yüzeysel birşey değil mutlaka veterinerde antibiyotik yaptırmak gerekir bir süre. Ayrıca açık yaralarda en etkili kullandığım krem fucidin ve rivanol tozu karıştırıp sürüyorum. Kocaman açık yaraları kısa sürede kapattı bu karışım. Yalnız fındık büyüklüğünde bir kreme tozdan bir kürdan ucu kadar karıştırmak gerekiyor rengi hafif Sarı olacak şekilde. Umarım kısa sürede iyileşir.

berkeozdede

Kedinize şifalar diliyorum. Kediniz nazara geliyor. Merak etmeyin iyileşecek. Oçok güçlü 😻

Cook

Nelere nelere katlandı bu yaşında,çekmediğimiz kalmadı şu veterinerlerden.En çok sinirimi bozan şey de her şeyi boğazına şurup kaçırdığım için oldu sanıyordum,kendi çocuğumu kendi ellerimle bu hale getirdim diye ağlamaktan perişan oldum günlerce.En kötü günümüz böyle olur inşallah,düzeliyoruz gün geçtikçe.Tekrar yanımda yatmaya başladı 2 gündür.Deli gibi koşturuyor oyun oynuyor evin içinde,bir aydır ilk kez böyle belki.Çok teşekkür ederim destek ve önerileriniz için.Musmutlu günler 💞

Cook

Bu ara cloptic merhem verdiler ve 5 gün baytril vurulacağız başka bir şey söylemediler

Cook

Güncel

Cook

Cloptic krem verdiler göz merhemiymiş ama yaralarda baya etkili dediler,kremlerden önce rif sürüyoruz,5 gün antibiyotik vurulcak.Arada bir de ağrı kesici yapılır durumuna göre dediler

Cook

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Isırık olmasını düşünme sebebimiz 3 4 tane delik var,1 büyük 2 küçük 1 de kırmızı nokta halinde.Bu kesinlikle travmatik bi yara böyle bi şey kolay kolay olmaz olsa da tüyleri kan olue fark ederdiniz dediler

Cook

Ve geçen hafta çarşamba lavman yapılırken odaya almamışlardı bizi hayvan çıkmıştı tüyleri hep kandı,önceki sorularımda da vardı zaten.Bize kanlı kaka yaptığını söylemişlerdi o an hiç sorgulamamıştık

Cook

Her şeyi beklerim gerçekten.4 kişi tuttular zaten hayvanı çığlık çığlığı

Cook

Yüzeyasel değil zaten bildiğin delik,hayvanın içi görünüyor sanki ;( Antibiyotik kullanıyoruz şu an mecburuz da fakat gastriti de olduğu için 5 ila 7 gün arası kullanır,ilerlemesine göre başka alternatifler deneriz dedi ki şimdiden böbreklerine zarar verdiğini düşünüyorum,önerilerinize de bakacağım,çok teşekkür ederiz