Çiğnemeden Yeme Ve Kusma

Sedayksl

Merhaba kedim yaklaşık 1 yaşını doldurmaya yakın kitten mamasını da çiğnemeden hızlı yediği için tüm kustuğu oluyordu çiğnemediğini öyle anlamıştım , kısırlaştırıldıktan sonra bir de bu çiğnememe problemi yüzünden yetişkin mamaya geçtim taneler büyürse belki o kadar kolay yutamaz kırarak yer diye fakat bugün yine az miktarda kustu ve bu tane mamayı da çiğnemeden yuttuğu parçaları gördüm. Buna çözüm ne bulabilirim yeni parazit aşılarını oldu onunla ilgili bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum tüyde kusmuyor çok tüylü değil kendisi ve haftada bir malt veriyorum. Bu yeme problemini nasıl halledebilirim yaşayan varsa bunu , tavsiye verirse sevinirim

3 CEVAP

Sselin1

Arada bir her kedi mama kusar korkulacak bir sey degil. Mamalarini hizli ve fazla yedikleri zaman kusuyorlar Cogu kedi kirmadan yiyor zaten yarisini kirsa yarisini yutuyorlar yani.:) siz yine de malti hafta da 2 kere verin. Temiz icerikli yas mamsini ihmal etmeyin. Cesitlilik saglayin. Kuru mamasinda bikmasin :)

Sedayksl

Zaten yaş mama veriyorum onda da değişikliğe gidiyorum ama yavaş yemesi için bir çözüm varsa dedim , zaten hep mama kabında olur yemeği ona rağmen kaçırıyormuşuz gibi hızlı çiğnemeden yemesi sıkıntı sjsjsj

Sedayksl

Zaten yaş mama veriyorum onda da değişikliğe gidiyorum ama yavaş yemesi için bir çözüm varsa dedim , zaten hep mama kabında olur yemeği ona rağmen kaçırıyormuşuz gibi hızlı çiğnemeden yemesi sıkıntı sjsjsj