Tüy Dökmede Artış

tolgahann

Kedimizi 2-3 hafta önce kısırlaştırdık ve sonrasında Proplan kısırlaştırılmış kediler için olan mamaya geçtik. Şu an çok fazla tüy döküyor. Mama değişikliğinden olabileceğini düşünüyorum ama aynı mamaya devam ettiğimiz sürece azalır mı? Yoksa tekrar mı mama değiştirmeliyiz?

7 CEVAP

Ulkermi

Benim 11 aylık siyam kedim var ve kısırlaştırilacak. Mamasi bitmişti bende yine yavru kedi maması aldim bu arada veteriner mamasi bitmesin sorun değil zaten kusirlastirdiktan sonra da en az 15 gün bu mamaya devam edin kedinizin sağlığı için dedi. Sizde yavru kedi maması verin toparlayincaya kadar. Umarım en kısa zamanda tüy problemi kalkar ortadan

Ulkermi

Benim 11 aylık siyam kedim var ve kısırlaştırilacak. Mamasi bitmişti bende yine yavru kedi maması aldim bu arada veteriner mamasi bitmesin sorun değil zaten kusirlastirdiktan sonra da en az 15 gün bu mamaya devam edin kedinizin sağlığı için dedi. Sizde yavru kedi maması verin toparlayincaya kadar. Umarım en kısa zamanda tüy problemi kalkar ortadan

Gizemmii

Biz de geçici proplan kullandık resmen tüylerini üstümüzde bırakıyor

tolgahann

Teşekkür ederim bilgiler için çok önerildiği için almıştık Proplanı. Eski mamasını da yeniyle karıştırarak bitirdik. Veterinere danışayım o zaman ben tekrar

caglaauzun

7 aylık kedimi kısırlaştırıp aynı şekilde proplana başladık. böylece de aşırı tüy dökümğ başladı öncesimde tüy dökmezdi bile. kedim 9 aylık olmak üzere ve hala tüy problemini çözmeye çalışıyoruz bence siz bir an önce mamasını değiştirin ve bu süreçte tüy yumağını engellemek için muhakkak düzenli malt kullanın bizde malt kullanmamıza rağmen yumak ve kusma oldu

Badismom

Mevsimsel tüy dökülmeleri olabiliyor ama çok aşırı dökülmeye devam ediyorsa mama kaynaklıdır. En kısa zamanda daha kaliteli örneğin Acana gibi markalara geçmenizi öneririm. Tüy dökümünde büyük bir fark olacaktır zaten.

Biz de çok uzun zamandır Pro Plan kullanıyoruz stokta olmadığı için balıklı almak zorunda kaldıK.Kedimiz yok ama köpeğimde aşırı tüylenme yaptı felaket bir şekilde. Mevsimsel olarak düşündük 2 ay devam ettik ama maalesef balıklı bize yaramadı. Mama kaynaklı olabilir kedinizdeki problem. Ya da kısırlaştırma sonrası stres kaynaklı da olabilir. Geçmiş olsun umarım sorun kısa sürede çözülür.