Veterinerim Yalan Mı Söylüyor

Bugün kedimi veterinere götürdüm. Cenaze için bir haftalığına köye gitmemiz gerekti ve aşı vaktini biraz geciktirdik. Eve geldiğimizde kedimi hemen veterinere götürdüm ve veterinere karnemizi verdim, veterinerim ise önceki aşının üzerinden iki hafta geçtiği için özellğini yitirdiğini, bu sebepten dolayı tekrardan olup haftaya da ikincisini vurdurmamız gerektiğini söyledi. Artı 120 tl daha çıktı. Sizce veterinerim doğru mu söylüyor yoksa daha fazla para için söylenen bir yalan mı bu.

8 CEVAP

yummysmom

iki doz uygulanan aşılarda ilk dozdan sonra verilen süreyi geciktirirseniz ilk dozda etkisini kaybeder ve tekrardan ikinci doz uygulanırsa hiç bir işe yaramaz tekrardan iki doz olucak şekilde vurulur

Tam olarak iki hafta, bir yandan mantıklı geliyor fakat fiyatı da düşününce insanın inanası gelmiyor 😅. Şu aşı fiyatlarına indirim vs. gelmez mi ya.

Siyahiinci

Başka bir kliniği arayıp sorabilirsiniz

yummysmom

aşı mı iç dış parazit mi?

selinlilaaa

2 hafta sanki çok problem değil gibi ama 2 haftadan uzunsa ozaman doğrudur

mihriii

karma veya lösemiyse iki hafta arayla uygulanıyor genelde zaten

Linsenpai

Eğer iç parazit aşısıysa veterineriniz doğru söylüyor, çünkü iki doz vurulan bir aşı.

zehralgan

Lösemi ise 3 haftayı geçmemesi önemli onun dışında bir bilgim yok