Kedi Yakalık Stresi

ketzleh

kedim uzunca bi süre yakalıkla gezmek zorunda bi tedavi sürecine girdi sürekli çıkarmak için uğraşıyor merdivenlerden cikamiyor yatağa falan rahat çıkamıyor alışır mı? kendini yalayamadığı icin daha da streslenecek ? Alışır mı acaba yakalığa

5 CEVAP

Anonymus179224

Yarasının üstünü sargı beziyle sarsabilirsiniz, eğer gövdesindeyse kıyafet de giydirebilirsiniz. Belki yine rahatsız olur ama yakalığın verdiği rahatsızlık kadar rahatsızlık vermeyecektir ;)

Buketkazan

kedim yüzündeki yara sebebiyle 8 gündür yakalık takıyor ve alıştı. Ilk bir iki gün biraz yadırgadı ama artık kendisini temizliyor eski alışkanlıklarını yapabiliyor.
Kendisi normalde tasma bile taktırmayan nefret eden bir kedi, o yüzden endişelenmeyin sizinki de alisacaktir :)
Tabii yinede dikkat edin gözünüz üzerinde olsun çıkarmaya çalışırsa müdahale edersiniz

SerraYanmaz

Alışır merak etmeyin
Eğer geri takmanizda agresif olup taktırmayacak bı kedi değilse günde 2 kere yanında durup altına kaçabileceği alanları kapatıp kapı kapalı bir şekilde yarasının üstünü elinizle tutarak kendini yalamasina izin verebilirsiniz

ketzleh

yara gözünde :( inşallah alısır

Anonymus179224

O zaman başka çaresi yok maalesef :(