Parazit Aşısı 2 Haftada Bir Yapılır Mı?

Sucre

Ayın 15 de yaptırıldı ayın 30 unda birdaha iç parazit yapılmasını söyledi doğrumudur

10 CEVAP

baranertaga

Ben 2 ayda bir yaptırıyorum

Gamzessven

Kedinizin İlk iç parazit uygulaması mı

SerraYanmaz

İç parazit ilaçları koruma değil tedavi amaçlıdır iç parazit oldukça yapılması gerekir
Devam eden iç parazit sorununuz varsa yaptırın bazen tek dozda bitmiyor ama iç paraziti yoksa gerek de yok

Sucre

Çok teşekkür ediyorum

zehralgan

Bizim veteriner 1 doz yapıyor

Sucre

Hayır ikinci olacak ama aradan iki hafta geçti erken değil mi

mihriii

yani ilk parazit aşısını oldu bu ikinci demi o zaman normal ilkinde böyle yapılabiliyor

mihriii

ama sizin kediniz cins galiba bir ailenin kedisi doğurmuş ve almışsanız annesinde de parazit yoksa evde büyümüşse paraziti yoktur büyük ihtimal zaten

mihriii

genelde yavru kediler annelerinin sütünden parazit kapar ya da sokaktan,üretim yerinden gelmişse parazit ihtimali çok yüksek olur ve tedavisi için iki doz uygulanır ilk doz var olan parazitleri atar ikinci doz da yumurtadan çıkan parazitleri atar çünkü yumurtalara etki edicel bir parazit tedavisi henüz yok

emreovec

Yavru kedilerde kuduz dışındaki aşılar başlangıç olarak iki doz yapılır. Tekrar aşıları arasında en az 14 gün olmalıdır. Ve ardından iç parazit aşısı 3 ayda bir tekrarlanır. Önleyicidir.