Kedi Tuvalet Sorunu

3 Aylık tekir erkek kedim var. Sokaktan bulduk. Tuvaletini kuma yaptıktan sonra kumdan zıplayarak çıkıyo ve her yere kum dağıtıyo sonra da o kumları yediğini fark ettik . Çözüm önerebilir misiniz ?

5 CEVAP

DoraFiko

Benimkilerde tuvalettini yaptıktan sonra sanki onları biri kovalıyor gibi atlıyorlardı. Kapalı tuvaletin giriş yerini duvara döndürdüm giriş çıkış için boşluk bıraktım sadece büyük ölçüde azaldı kum dağılma sorunu

mihriii

kum yemesi vitamin mineral eksikliği olabilir ama erken sütten kesilmiş de olabilir bizimkinde vardı gimcat kitten paste kullandık geçti

Gamzessven

Zıplayarak çıkması ya da etrafa kum saçması normal bir durum. Bunu önlemek için kapalı tuvalet alabilirsiniz ama kum yeme ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Demir eksikliğinde veya fip hastalığı başlangıcında görülüyor. Muayene ettirmelisiniz

mihriii

3 aylıkmış daha ama yavrularda nispeten normal bizimkinin geçti mesela siz bi vitamini deneyin bence olmadı veterinere götürürsünüz

Pazartesi günü veterinerden randevu aldım umarım ciddi bir sorunu yoktur.