Kedim Her Yere İşiyor

Hermesgama

Merhabalar bir buçuk yaşında kısır olmayan erkek bir kedim var. Yatağa koltuğa toth ama işemeye başladı.odamın kapısını açık bıraktığım an koştur koştur gidip yatağa işiyor.bilerek yaptığını düşünüyorum çünkü kedimi bir hafta eşime bırakıp evden gitmiştim.sonra geldiğimde geçip benim yattığım tarafa işedi ve bunu süreklilik haline getirdi ve bunun haricinde yerlere de yapmaya başladı.ne yapabilirim.

3 CEVAP

aleynaaoz

Kısır olmadığı için olduğunu düşünüyorum ama tuvaletini yaptıktan sonra yaptığı yeri çamaşır suyuyla siliyorsanız bu da sebep olabilir. Kumuna bir veya iki damla çamaşır suyu damlatın ve yaptığı yerleri çamaşır suyuyla silmeyin, yapmaya devam ediyorsa koku bırakıyor olabilir. Kısırlaştırılırsa %90 bu sorun ortadan kalkacaktır ama çok düşük bir ihtimal idrar yolları problemi yaşıyor olabilir, erkek kedilerde tıkanma gibi durumlar yaşanabiliyor çünkü, yakın zamanda bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Gamzessven

Kısırlaştırın sağlıklı ve kesin çözüm

Hermesgama

Anladım kısırlaştırmak sanırım tek çare.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.