Karma Aşısı Yan Etkileri

Sucre

Yavru kedim karma aşısı oldu bugün ve geldiğinden beri yatıyor hiç kalkmadı yan etkisi midir normal mi

3 CEVAP

Anonymus179224

Bizimki ilk defa karma aşı olduğunda halsizleşmiş, iştahı kesilmiş, ateşi çıkmıştı ve bağışıklığı inanılmaz bir şekilde düşmüştü :( Veterinere götürdük, ateşinin düşmesi için antibiyotik verdi. Bağışıklık aşısı yaptı bir doz ve kalan dozları da bağışıklık tableti vererek tamamladık. Geçen hafta ikinci karmasını oldu, turp gibi maşallah :) E ne de olsa vücudu yeni bir virüsle tanışıyor, bunlar olabilecek şeyler yani :) Şikayetiniz devam ederse siz de veterinere götürün.

Gamzessven

Diğer aşılara göre ağır bir aşı. 2 gün halsizlik yapması normal deniyor ama iştahtan tamemen kesilmemesi lazım. Gerekirse yaş mama veya evde sevdiği et türünden haşlayarak biraz şımartın

chromatica

benimki akşama kadar uyumuştu sonraki gün eski haline dönmüştü normal yani