Kedinizle Güne Ne Kadar İlgileniyorsunuz/İlgileniliyor?

angorakedi

Merhabalar, benim merak ettiğim konu kedinizle etkileşim halinde ayırdığınız vakit süresi :) Kediniz kaç yaşında ve kedinize toplam ne kadar vakit ayırıyorsunuz, sizin dışınızda kedinizle ilgilenen var mıdır, ideal süre ne olmalıdır?

7 CEVAP

Kedim erkek 4,5 aylık 1-2 saat onunla oynuyorum benim dışımda ailedeki herkes onunla oynuyor kediye göre değişir oyun süresi ama benim kedim çok oyuncu sizinki de öyleyse 2 -3 saat onunla oynayabilirsiniz ara vererek ideali bu bence o da yorulur uyur zaten

Anonymus179224

Hiç hesaplamaya kalkışmamıştım ama bir deneyeyim :D
Uzun tüylü olduğu için her gün tüyleri taranacak, buradan 20 dakika.
Günde iki kere oynuyoruz. Ben top atıyorum, o kovalıyor ve asla geri getirmiyor. Gidip ben alıyorum. 😂 Buradan da 20 dakika.
Üstümde uyuyor, ben de kalkmıyorum. Öyle de bir 20 dakika. 😁
Arada gidip seviyorum, bazen sadece izliyorum, hatta bazen birlikte yerde yuvarlanıyoruz. 😂 Şöyle de bi’ 20 dakika.
Sonra temizlik vakti geliyor. Tabağında kalan taneleri ben yediriyorum. Sonra bulaşıklarını yıkayıp tuvaletini temizliyorum. Son olarak tabakları kurulayıp mamasını ve suyunu tazeliyorum, buradan da 10 dakika.
Total neymiş bir bakalım. Tadaaaa! 1,5 saat!
Umarım yalnız değilimdir. 🤭 Siz?

Anonymus179224

Kedim 10 aylık bu arada :) Şu an fark ettim de bazen yerde yuvarlamıyoruz, hep yerlerdeyiz. 😂😂😂

Minikmuezza

1.5 yasinda pek oyun oynamaz sadece kovalamaca oynariz genelde toplam sevmem ilgilenmem oyunlar derken 30 dk falandir

Benim kedim 3 aylık. Açıkça söyleyeyim evde en çok beni seviyor. Hem benim hem de onun uyku zamanları dışında full beraberiz benim derslerim sırasında çok etkileşim kuramasak da ders aralarında oyun oynuyoruz. Benim dışımda ailedeki herkes kediyle ilgileniyor sadece yemek yediğimizde sıkıntı çıkarabiliyor yavaş yavaş ona da alıştı.

angorakedi

Benimde 6.5 aylık günde 8 saat uyuyor yaklaşık olarak, hani bu kediler 15 saat uyurdu :/ kedim göremediği için kendi kendine oyun anlamında pek oyalanamıyor bu yüzden günde toplamda yaklaşık 3-4 saat kadar oynuyoruz.

Arzu58

bizim kedi 9 aylık folyodan top yaptim aksama kadar onunla oynuyo alamiyacagi yer olursa yani kacarsa haber veriyo cikariyom birde siyah lastik bi tokas i var ben uzaga firlatiyom miyo kosup getiriyo egitildi sonra tekrar tekrar ayni oyunlar saat tutmadim her firsatta