Erkek Kedimi Kısırlaştırdım Yarasını Yalıyor

iparakmes

erkek kedimi iki gün önce kısırlaştırdım yarasını yalıyordu hafif kanattı götürdük veteriner iğne yaptı sprey sıktı elizabet başlığı taktı ama başlık takılı olsa bile ağzı yetişiyor ve yalıyor bugün yarası kanamadı ama çok yalıyor bir şey olurmu çok korkuyorum bugün 2. günümüz bir kaç güne tamamen iyileşir o bolge diye düşünüyorum

8 CEVAP

Gamzessven

Yakalığın boyutları var. Yakalığa rağmen yetişebiliyorsa veterinerinize söyleyin başlığı değiştirsin bence :( yarasını yalayıp açarsa enfeksiyon olur uğraşırsınız

Boncukus

Dişi kedimi kısırlaştırdım bizim ameliyatımız yandan yapıldı aynı şekilde yalayıp ameliyatlı bölgeyi kanattı dikişini de koparmaya çalışıyodu yakalık stresine girmesini istemediğim için bir çorabı kesip giydirdim normal hayatına devam ediyor :)

Boncukus

Sizde yakalık yerine bir şey giydirebilirsiniz

x_queen

Bende salı günü kısırlaştırdım yakalık takıldı bugün çıkarttım yakalığı. Yara yerimiz temiz ALLAHA şükür. Ama dediğiniz gibi veterinerden veterinere fark ediyor bazıları taktırıyor bazıları taktırmıyor ama neye göre yapıyorlar bilmiyorum

Siyahiinci

Erkek kedimi ben de bir hafta önce kısırlaştırdım yakaladık vs. Takmadık. Vet damla şeklinde kan görmeniz normal demişti. İki güne kadar da hep gördük. Kendisini de ilk geldiği zamanlar çok fazla yalıyordu.

iparakmes

tamamdır teşekkürler o zaman tekrar götürelim :( çok tedirginim kedime birşey olucak diye bazı veterinerler başlık takmadan gönderiyor ve yalasın birşey olmaz diyorlar çok değişik şeyler yazıyor internette kafam çok bulanıklaştı :((

iparakmes

aaa öylemi rahatlattı bu bilgiler biraz beni şuan hafif bi sıvı geliyor bugün daha rahat oğluşum pek kaşıma isteği duymadı cevaplarınız için teşekkür ederiiim

iparakmes

bu arada bi giysi kesip o bölgesine koymayı bende düşündüm hatta kilot giydirelim dedim ama bu sefer dışkılamakta zorlanacak bebek bezi olabilir ama o da bilmiyorum çok uğraştırıcı şuan yarası iyi gibi ara sıra yalıyor ama kötü bir şey olacağını sanmıyorum pek bugün üçüncü günümüz bakalım 1 hafta sonunda ne sonuç alacağız ona göre götürürz yeniden veterinerine :/