Köpekte Açık Deri Yarası

Cemrecookie

Sokağımızda beslediğim bi köpeğin dirseklerinde mantara egzemaya benzer bi kızarıklık gördüm ve terbisil sprey sıktım geçti. Daha sonra bacağının üst tarafı kızardı oraya da sıktım ancak iki gün sonra yara kanlandı(ilk resim) sürekli yalıyordu yarasını. İki üç geçmeden yarası açık yara halini aldı tüyleri döküldü (ikinci resim). Terbisil deri hastalıklarında kullanılıyor daha öncede kullandım veteriner önerisiyle. sprey değil bu sefer hapını aldım. Onu içirmeye başlamayı düşünüyorum. Sokak köpeği olduğu için veterinere götüremiyorum belediyeyi arayıp da hayvanı ölüme de terk etmek istemiyorum çünkü malum... fotoğraflara bakıp başına gelen varsa lütfen yazın.

2 CEVAP

Cemrecookie

Güncelll

Ecemecme

Fotoğrafları veterinere atmışsınızdır muhtemelen ne dedi bilmiyorum ama bana uyuz olabilir gibi geldi. Aynı şekilde evimin çevresinde beslediğim köpek de bu şekilde yaralar vardı fotoğraflarını attığımda uyuz dedi veteriner. Yaladıkça oradaki iltihabı yayıyormuş. O yüzden hem antibiyotik hem de uyuz ilacı vermişti.