Evde Yaş Mama

Yaş mamayı hazırlarken içine mutlaka sebze koymamız mı gerekiyor

10 CEVAP

Kedisever80

Kediler doğal ortamında avladığı hayvanların midesindeki ve bağırsağındaki tahıl ve sebzeleri yiyorlar. Bir farenin kendisinin %5 ile %10'u arasında yediğini düşünürsek mamada %5 ile%10 arasında tahıl olmalı.

Buketkazan

Hayır mutlaka koymanıza gerek yok .ama isterseniz kediler için faydalı sebzelerden az miktarda koyabilirsiniz vitamin desteği sağlar.

Kedisever80

Balkabağı üriner sistemi destekler, muz vitamin ve lif deposudur, havuç A vitamininden bolca barındırır ve kemik gelişimini, eklem sağlığını destekler.kızılcık kanseri önler, idrar yolu enfeksiyonunu engeller.

wallback21

Mantığı o zaten. Yararlı sebzelerden dengeli bir şekilde koyup yas mama hazırlamak.

Ne bileyim hani et tavuk falan zaten vitamin ya diye düşündüm bir de herkes çiğ beslenmeye takınca bende ozaman sebzeye meyveye gerek yok demektir diye anladım belki de çok araştırınca kafam iyice bulandı teşekkür ederim

Kedisever80

İçine kızılcık, muz, balkabağı ve havuçtan cüzi miktarda koyabilirsiniz (havuç ve balkabağını pişmiş olarak)

Anonymus179224

Olmazsa olmaz değil sebzeler ama ben minik bir miktar rendelenmiş havuç koyuyorum ;)

Deliladilan

Kabak ve havuç ekleyin gerçekten faydası oluyor.

Anonymus179224

Şu ana kadar tahılın kediler için gerekli olduğunu savunan bir yazıyla karşılaşmadım. Ben bazen koyuyorum, bazen koymuyorum. Sebze koymamın nedeni de lif olsun, sindirme yardımcı olsun. Onu da abartmayacaksınız tabi ki. Bu arada ben bizimkine pek sık yaş mama yapmıyorum. Geçen birkaç parça sakatat koymuştum yüzüne bike bakmadı. 😒 Direkt haşlanmış et veriyorum onun yerine. Ödül olarak da bir kaşık balkabağı püresi, oh mis! 😁

İlginiz için hepinize çok teşekkür ederim