Onların Duygularınıdamı Kısırlaştııyoruz Acaba?

kaanpolat

Yaa merhaba 2 önce kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu ama bugün 3 gün ve bütün gün uyudu yemek yiyor tuvalete de gidiyor ama çok fazla uyuyor çok naifleşti sakinleşti duygularınıdamı kaybetti

10 CEVAP

emreovec

Kısırlaştırma operasyonu sonrasında kedinin cinsellik hormonları yok olur. Enerjisi değil. Biraz sabır. Paşa evde at gibi koşuyor odadan salona oraya buraya zıplıyor. Geçecek. Herşey düzelecek.

Çok normal bu şekilde olması insanların bile ameliyat olduktan sonra en az bir hafta dinlenmesi gerekiyor. İştahı yerindeyse dışkılamasında bir sorun yoksa bir kaç güne keyfi de yerine gelir.

sforselin

3 gün önce ameliyat olmuş bi canlının aşırı hareketli, enerjik olmasını beklememeliyiz bence. Biraz daha zaman verin ona. Duygularını kaybetti demek de gerçekten aşırı bir fikir. Operasyon sonrası dönemde çok olağan bir durumdasınız ve bu yüzden moral bozmaya, saçma fikirlere kapılmaya gerek yok.

selinlilaaa

ben veterinerimle görüştüm erkek kedim için eğer kızgınlık hafif geçerse ve herhangi bir sağlık problemi yoksa gereği yok ama sağlık sorunu varsa kedi için en iyisi kısırlaştırmak elbet dedi ben gözlemleyeceğim eğer yıpranıyorsa ağır koku püskürtmeli kızgınlıklar geçirirse direk kısırlaştıracağım fakat aksi halde veterinerimi dinleyeceğim siz yine iyi yapmışsınız bir kaç güne kendine gelir kediniz

selinlilaaa

veterinerim deneyimli bu arada aynı zamanda üniverstede hoca

kaanpolat

Bence kısıkaştırmak sağlıkları açısından iyi zaten ama işte bilirsiniz gece 00 dan sonra insanlar daha çok duygusallaşır ya

Sselin1

Selinlila zaten kizginlik belirtisi gösterdikleri icin kisirlastiriyoruz. Yoksa diger turlu olsa kimse kisirlastirmaz. Veterineriniz dogru soylemiş ama ben bu belirtileri göstermeyen erkek kedi duymadım açıkçası. Kaanpolat kediniz disiyse bu surec cok normal. Ameliyat olmus kediniz iylesme surecinde. Oyun oynayacak hali yok. Siz caninizi sıkmayın bosuna zamanla eskisinden daha enerjik olacaktır.

kaanpolat

İster istemez biran kısırlaştırdırmasaydım dedim ama onun sağlığı için yaptım bunu doğan yavruların sokağa gitmemesi için yaptım ama üzülüyorum onu böyle görünce

kaanpolat

Teşekkürler

selinlilaaa

açıkçası ben çok duydum hafif atlatan erkek kedi şansımızı deniyelim zamanla göreceğiz