Kedi Sözleşmesi

kedisever29

Merhaba yaklaşık 2 gün önce yaşlı bir hanımdan 4 aylık bir kedi sahiplendim hanımefendi 30 kediyle evinde yanlız yaşıyan hayatını kedilere adamış kedili bir teyze kediyi alırken birlikte fotomuz çekip WhatsApp dan bana yolladı ve sözleşme istediğini söyledi o an tamam dedik boş bir kağıda whatsapptan fotosu yollanan kediyi şu tarihte şu kişiden sahiplendim takip şartı ile haftada bir videosunu yollayacağım birine vermeyeceğim ters bir durum olursa kediyi kendisine tekrar teslim edeceğim yazıp imzaladık kediyi aldık fakst teyze ile uyuşmuyoruz şimdilik idare ediyorum ama tahhamğl edilecek gibi değil kediyi göyüteceğçmis veteriner den tutun da kedinin hangi aromalı hangi marka manayı yiyeceğine kadar talimat veriyor resmen aşılamalarına bile ilk gün veterinere götürdük beraber kendi istediği veterinere tabi veteriner parazit aşıları için diyor ki 3 ayda bir ona bile itiraz ediyor ben kedilerime 6 ayda bir yaptırıyorum 6 ayda bir olacak diyor veteriner de tanıdığı için oda sineye çekiyor ama illalah demiş belli yani kuduz aşısı olayı örneğin biz dedik kuduz yaptıralım veteriner diyor yapalım yok diyor kesinlikle kuduz istemiyorum kuduzu nereden kapacak hayvanların ömrü kısalıyor bla bla neyse kediyi kontrolden geçirdik teyzeden ayrıldık tekrar veterinere dönüp dedik biz kuduz yaptırmak istiyoruz olmaz kuduz olmadan veteriner tabi en doğrusu dedi yaptı fakat biz bu u teyzeye söylemedik aşırı karşı ilerde bir yerden öğrenirse ve ters düşersek yaptığımız o sözleşme problem yarstırmk böyle bir durum için neticede biz hayvanın sağlığını düşünüyoruz

19 CEVAP

Verdatrtp

Böyle bir olay benim de başıma gelmişti, 5 ay kadar önce internette çok ilan var diye bir sokak kedisi sahiplenmek istemiştim fakat sözleşmelerin çoğunda sahibi 25 yaş üstü olacak şu olacak bu olacak vs. yaşım 18 olduğundan kimse bakamayacağımı düşünüp vermedi sonra bir kadın kabul etti ama bin tane şart ile veterinere bile onunla gidecekmişim şu marka ile besleyecekmişim vesaire bu kadar da kısıtlama ve karışma olmaz diyerek son anda vazgeçmiştim maalesef :/

tyguler

Öylr bir şey yapamaz ki. Kuduz aşısının zaten yasal zorunluluğu yok mu yaptırmak zorunlu. Içdış parazitler de 2 ya da 3 ayda bir yaptırılıyor. Bu kadın hayatını kedilere adamışsa ilk önce düzenli aşılarını yaptırmasi lazım yoksa 30 kedi değil de 2 bilemedin 3 kedi sahiplenmeli bana göre. Siz her gün fotoğrafını videosunu falan atın ama ikide bir başınıza gelmesin hangi mama markası falan filan olmaz öyle. Olmadı mama kaplarının rengine de karışsın. Takip ile sahiplendirme demek her an kedinin başında durmsk demek değil yeni sahibi size fotoğrafını videosunu çeker atar o yani bu kadar.
Size kolay gelsin

Hadeyan

Kadıncağız kötü niyetli değil belli ki ancak yine de saçma. Yani kedi hala onunmuş da ekonomik yukununbaskasina atmış gibi olmuş bu 😁😁😆. Mecbur değilsiniz. Yıllardır baktığı kediyi verse b anlarım bırakmamasını ancak 4 aylık yavru için bu kadar kasmak anlamsız.

Son durum ne anlaşabildiniz mi