Mama Değişimi Ve İshal

Misisimi

Kedim mama değişiminden dolayı ishal. Ne verebilirim, bir şey vermeli miyim?

6 CEVAP

Misisimi

2 aylık bi sorun olur mu? Tavuk,patates haşlamayı nasıl ve ne kadar yapmalıyım? Teşekkür ederim önerileriniz için @mihriii

sevcan_yener

Sadece mama değişimi demişsiniz yeni mamayı kaç gündür verdiğinizi yazmamışsınız. Mama değişiminden kaynaklanan ishal eğer yeni mamadan kaynaklı bir sorun yoksa kısa sürer. Üç günün sonunda ishal kesilmezse eski mamasına dönün derim. Marka belirtmemişsiniz ama belli bir kalitenin altındaki mamalar sindirim ve boşaltım sistemi problemlerini doğurabiliyor. Bilinenlerin aksine ishalin en güzel çaresi kuru mamadır. Ama ishal şiddetliyse patates pirinç vb yöntemler dışında bağırsak florasının yenilenmesi için az miktarda probiyotik verebilirsiniz.

mihriii

rica ederim kesinlikte tuz vb olmaması gerekiyor bi tavuğu bi yemek kaşığı patatesi de 3/4 yemek kaşığı kadar verseniz sorun olmaz heralde ishal olması daha zararlı sonuçta

mihriii

devam ederse veterinere gitmenizi öneririm probiyotik falan verir çok küçük çünkü ishal gerçekten tehlikeli olabilir

Misisimi

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Veterinerim de bugün açıkmış. Hemen götüreceğim. Geç kalmak istemiyorum.

mihriii

tavuk ,patates haşlama;kefir,yoğurt verebilirsiniz