Kedim Yoğurt Yemiyor

Merhabalar 6 aylık kedim var. Hiç yemek ayırt etmez. Fakat yoğurt hiç sevmiyor sadece elimden yiyor. Yoğurdun çok sağlıklı olduğunu duydum. Ama inadına sevmiyor. Nasıl yapabilirim ? Nasıl sevdirebilirim? Her şeyi yiyen kedi onu sevmiyor 🤦

6 CEVAP

sforselin

Bizimki de başta hiç yemiyordu, ne elimden ne tabaktan. Gimcat'in yoğurt ödül mamasını aldım, o zamanlar üstünde kediler için yazan her şeyi seviyor diye. Hakikaten de sevdi onu. Paketi bitirene kadar her gün azar azar onu verdim. (İçeriği %95 laktozsuz yoğurt. Hazır laktozsuz yoğurt alıp onunla da denenebilir bence.) Sonra ev yapımı yoğurt yemeye başladı. Şimdi kefir bile içiyor.

Anonymus179224

Ben de o ürünü denemek istiyordum ama şeker içerdiğinden dolayı çıkarttım listemden :/

Teşekkür ediyorum :)

sforselin

Ödül mamasında içeriğe pek takılmıyorum ben. Az miktarda zehir bile öldürmüyor sonuçta gibi bir karara vardık arkadaşımla bcnxbx Hoşlarına giden şeyleri abartmadan vermekte (elbette toksik etkisi olmayan bir şeyse) bir kötülük görmüyorum ben. Sürekli yiyeceği bir şey de değil zaten. Tabii bana kalırsa o paraya o alınacağına düz sade laktozsuz yoğurt alıp beraber yemek daha mantıklı :D Aradaki farkla yaş mama alırsınız.

Starsailor

Yoğurdun üzerine biraz bal döküyorum tabağı sıyırıyor:)

Teşekür ederim önerileriniz için :)