Kilo Aldırabilecek Mama

cerenozel

8.5 aylık dişi bir kedim var ve biraz zayıf. Royal cannin kısır kedi maması kullanıyorum severek yiyor. Haftada 1-2 kez de purina konserve yaş mamalardan veriyorum. Ev yemeklerinden hiç vermiyoruz. Biraz kilo alıp kendini toparlaması için ne önerirsiniz

8 CEVAP

Orangemars

Tabiki veterinerinizin önerisiyse kısır mama kullanmanız doğru fakat 1 yaşına kadar normal mama kullanımının zararı olmadığını gelişim açısından faydalı olduğunu biliyorum. Kısır kedi maması kilo kontolü de sağladıpından kilo almıyor olabilir.

Seymaaacaan

Proplan kilo konusunda çok öneriliyor kesinlikle

didarkardes

1 yaşına gelene kadar yavru maması kullanın. marka olarak bütçenize göre bir şey önerebilirim. mesela benim kedim nd sayesinde kilo aldı.

Catworldd

Kedilerimden biri hastalıklardan dolayi epey zayıflamıştı bizde proplan kısır mama kullanıyorduk yavru mamasına geri döndüm besin değeri daha yüksek diye 1 aya eski kilosuna geri döndü sizde kullandığınız mamanin yavru kedi mamasını alabilirsiniz

Siyahiinci

Proplan tavsiye ederim. 4 aylıktan 8 aylığa kadar proplan kullandım gelişim ve kilo alması çok iyiydi. Şimdi brit care geçtim kendini 10 gün önce kısırlaştırdım ama yavru mama kullanıyorum. Kilo artışı şu anlık görmedim hala 4.600 :)

Gamzessven

Royal canin ve proplanın içinde çok un olduğunu ve sağlıksız bi şekilde kilo aldırdırığını düşünüyorum. Kısır mamasının yetişkin. mamasından ufak bir farkı var yağ oranının biraz daha az olması. kısırlaştırdıktan sonra hızlı kilo alımı olduğu için bunun önüne geçmek için veriliyor. Kediniz daha yavru hem de zayıf bir yavru. hemen kısır mamasına geçmenize bence de gerek yok. 1 yaşına kadar yavru mamasına devam edin. 1 yaşından sonra da ben kısır olmasına rağmen kendi kedim 3-4 kiloda kalabildiği için yetişkin mamasına devam ediyorum. 5 e yaklaşırsa kısır mamasına geçeceğim

Gamzessven

İçerik olarak tahılsız mamalara yönelin. İçeriğinde et unu ve hidrolize proteinin fazla olduğu mamalardan uzak durun. Nd dengeli bir mama

golsahyildirim

Hills ve Proplan kilo alımı konusunda önerilen mamalardan. Yaş mama için Gourmet tercih etmeyin, bu sitede içeriği yüksek oranda etten oluşan yaş mamalar var, bakabilirsiniz. Schesir, Me-O, N&D, Felicia vb.