Kalp Hastası Olan Biri Kedi Besleyebilir Mi?

Benim arkadasimin annesi kalp kapakcigi ameleyati oldu . 1 sene olmak uzere baya oldu yani . Eve kedi almak istiyor olurmu sizce ??

8 CEVAP

Handekaya

Benim kalp kapağımda problem olduğu için ilaç kullanıyorum.nabzım çok yüksek.24 saatlik kayıt alındığında normale en yakın olduğu zaman doktor ne yaptığımı sordu.ben de bahçedeki kedileri seviyordum dedim.O zaman hep sev dedi.. ve şu an evde 2 kedim var.. vermiş oldukları huzur tarif edilemez.. Geçenlerde ilacım kalmamış ve kalp atışlarım çok hızlandı daraldım... bunu hissedip hemen göğsüme yatıp mırlamaya başladı.. beni sakinleştirdi.. ve kalp hastası olan biri olarak tavsiye ediyorum...

BALGOZ

kedinin yaptığı kaoslar sonucu bir şey olabilir

Ya tesekkurler .

SedaSD

Kedinin yaptığı kaoslar derken neyi kastediyorsunuz anlamadım eğer stres olarak söylüyorsanız araştırma sonucu evcil hayvanlarıyla ilgilenen insanların sohbet ederken veya kitap okurken oluşan tansiyonları daha da normale dönmüştür. Tabii ki sağlık söz konusu olduğunda bir şeyler söylemek doğru olmayacak fakat bunu sizin için bugün veteriner hekimime soracağım, cevabını yazarım. İyi günler

Ahmetemind

Kedi sahiplerinin kalp krizi yaşama olasılığı normal insanlardan daha azdır.Ayrıca kedi mırlaması sakinleştiricidir.Bence bir zararı olmaz.Fakat doktoruna danışmasını tavsiye ederim.

Tesekkurler ilginiz icin

Duman14

Benim kedim geceleri karanlıktan dikilip parlak gözleriyle beni dikizlemeyi severdi birden görünce korkardım veya koltuğun arkasından aniden zıplardı o sıkıntı olabilir