Kedi Sahipleneceğim İlk Olarak Almam Gereken Malzemeler Nelerdir?

selinkog

Temel ihtiyaçları nelerdir ? yardımcı olur musunuz?

7 CEVAP

Zeynepulku

Kedi maması
Kedi kumu
Kum kabı
Mama kabı
Oyuncak

berkeozdede

Mama, Tuvalet Kabı, Kedi kumu, Kesinlikle Şart Olan

Mama ve su kabı Siz Herhangi bir kap Kullanırsınız.

Tırmalama tahtası Oyuncak vitamin yatak sonra alınır.

Mama ve su kabı (plastik almayın çünkü bakteri üretiyor) çelik yada seramik olabilir. Kum ve kedi tuvaleti. Kumunuzu alışveriş sitelerinden bakabilirsiniz bir çok çeşit var biz çam peletine geçmeden önce pisi pisi kullanıyorduk memnunduk. Kedi taşıma çantası. Biz normal plastik olanlarından aldık. Her yanı açık şekilde olanlardan kediler rahatsız olabiliyor ama yinede tercih sizin. Ve bir mama tercihi yapmanız lazım ama tabikide zamanla kedinizin ağız tadını öğrenirsiniz. Şuan iyi içerikli bir mama tercih edebilirsiniz. Yaş mama alabilirsiniz bir kaç tane. Bir kaç tanede oyuncak alın :) Aklıma bunlar geldi. Zamanla ona yatak falanda alırsınız ama ben gerekli olanları saydım :)

Önemli bir şey de söylemek isterim tuvaletini biraz büyük alırsanız iyi olur zamanla büyüyüp kilo aldıkça dar gelebiliyor. Benim en pişman olduğum şey tuvaleti küçük tercih etmek oldu :)

baranertaga

Acil olarak:

Kum
Mama
Kum kabı
Mama kabı(evinizdeki bir kase de olur)
Taşıma çantası

Oyuncak vs. Sonra da olabilir acil olarak bunlar lazım.

pablopicasso

Kedi kumu ( kokusuz ve bentoit olanı tercih edin)

Kedi wc ( büyük ve kapalı olanı tercih edin ki çifte masraf yapmayın. Bebekse üzeri açık kullanın ilk zamanlar)

Kum küreği ( wc atıklarını almak için )

Yaşına uygun mama ( ama aldığınız yerden hangi marka yediğini sormayı unutmayın. Geçişi zamanla yaparsınız)

Mama kabı. Plastik mama kabı asla kullanmayın. Cam yada seramik ilk etapta evde uygun olanları bile kullanabilirsiniz.

Tarak ( zamanla taramak için gerekecek)

Tırnak makası ( yaşına uygun )

Malt ( yine yaşına uygun )

Ve güveneceğiniz nir veteriner ve tabii ki aşılarını takip.

Oyuncak ve yatak. Alırsınız ama onlar sevdiği yerde yatar ve plastik şişe kapağı ile oynar. 😊

Sevgiyle ve sağlıkla büyütün🙏

pablopicasso

Ve tabii ki taşıma kutusu ( büyük olanı tercih edin. Yine o kadar çabuk büyüyecek ki )