Doğal Pire Koruyucu Bilen Yardım. Lütfen

berkeozdede

Kedim Baya bir pireleeiyle uğraştım Şuanlık piresi yok gibi. Fakat Nasıl pireden Doğal olarak korurum. Pire damlaları etki süresi 1 aymış ben her ay zehir yüklemek istemiyorum. Ne yapabilirim doğal olarak ne sürebilirim zararsız Olarak. Pireden korunmak için.

9 CEVAP

Gamzessven

Kediniz evde kalmıyor mu sürekli pire bulaşma riski var mı ki

Sudekilic

Ben kuşlarımda sirke kullanmıştım yani internette su ve sirkenln hafif karışımının pireler için iyi olduğu söyleniyordu genel olarak hayvanlar için hatta ev içerisinde bile.Bence sirke hakkında bir araştırma yapabilirsiniz nasıl uygulanır vs.

Zeynepulku

Kedinizin bağışıklığı yüksekte kolay kolay gelmez pire. Sizin kedinizi seçmez bağışıklığı yüksekse.
Sirkeli su öneriliyor evet ama ne kadar işlevsel bilemiyorum.
Evinizi ilaclatin belki hala yumurtalar vardır. Büyüyünce tekrar bulaşır. Daha öncede aynı sorunu yaşadığınız hatırlıyorum. Eğer dışarı cikmiyorsa ya sizden bulasiyor (ayakkabı vs) ya camdan kapıdan giriyor (bahçe kati ise olabilir ama 2.-3. Katta zor bir ihtimal) ya da pireler evin içine yumurtaladi buyuncede tekrar bulastilar. :/

Gamzessven

evden hiç çıkmayan ve başka kedilerle iletişimi olmayan kedilere 2 ayda bir dış parazit uygulamasını gereksiz buluyorum.Dış parazit damlası dediğimiz şey de kana karışan bi tür böcek zehri aslında yani üstünde pire varsa damla yapılır pirelerden kurtulunur ama 2 ay koruyuculuğu konusunda soru işaretlerim var. Damla yapıldıktan 1 hafta sonra bile pireli ortama konulan kedinin pirelenmemesi mümkün mü bilmiyorum . Yani iki ayda bir dış parazit uygulaması alışkanlık haline getirilmiş bi uygulama bence

Elmas35

1 adet limonu 4-5 parçaya bölüp 1 bardağa koyun. Üzerine kaynar su döküp bu şekilde en az 12 saat bekletin. Ertesi gün bu karışımı tüylerine hatta mümkün olduğunca derisine değdirmeye çalışın.
Ben sokağa çıkan kedimde kaç kez uygulamıştım. Ama dikkat banyoda fln uygulayıp orada kediyi bekletin çünkü felç durumda uçuşan pireler bulacaksınız yerlerde.

Sudekilic

Ben kuşlarımda sirke kullanmıştım yani internette su ve sirkenln hafif karışımının pireler için iyi olduğu söyleniyordu genel olarak hayvanlar için hatta ev içerisinde bile.Bence sirke hakkında bir araştırma yapabilirsiniz nasıl uygulanır vs.

berkeozdede

Şuanlık Bir pire olayımız yok damla 1 hafta önce oldu

berkeozdede

Limon asit derisine zarar vermezmi

Elmas35

Limon kürünü özellikle pire için öneriyorlar. Isterseniz araştırın. Ben o zamanlar araştırıp uygulamıştım