5 Aylik Kedim Kizginlikta?

ilaydabal

Merhaba arkadaslar. 5 aylik disi kedim var ve bu sabah itibari ile kizginlikta sanirim. Kendisini cok sevdiriyor ve severken hep mirildar gibi girtlaktan ince sesler cikartiyor. Popo pozisyonu da aliyor ama cok degil yani severken mesela hemen hafif kaldiriyo popoyu.
Dun losemi 2 asisi olmustu. Bugunde cok uyudu cok halsiz duruyor ama aksam iyiydi hareketliligi yani asidan kaynakli oldugunu sanmiyorum.
Halsizligi normal mi sizce daha ufak oldugu ve ilk gun oldugu icin mi boyle halsizdir? Cok endiseleniyorum hic kiyamiyorum:(

3 CEVAP

ilaydabal

Bana oyle bir secenek sunulmadiki asiyla ilgili.. zaten 2.dozdu ilkinde halsizlik vs olmamisti hic. Dun asidan sonra da birseyi yoktu sabah oldu ne olduysa ust uste gelince anlayamadim ben de:( tesekkur ederim yanitlariniz icin

Gamzessven

Lösemi aşısını hiç sevmiyorum. Çoğu veteriner de gereksiz buluyor ama kedi sahibi isteyince yapıyorlar. Bence tekrarını yaptırmayın ağır ve riskli buluyorum kendi kedilerime de yaptırmadım hiç. karma aşı yeterli. Kedileri sahiplenip eve alınca ışık,sıcaklık ve beslenmenin düzenli olması ile çiftleşme şartları onlar için daha iyi hale geliyor o yüzden erken kızgınlığa girebiliyorlar. Halsizlik büyük ihtimal aşıdan dolayı olmuştur Gözlemleyin iştahı kesilmesin yaş mamayla veya haşlama yumurta et seviyorsa birkaç öğün onu şımartın

mihriii

benim kedim kızgınlıkta daha halsiz oluyor belki sizinki de ondandır