İç Dış Parazit

sshiva

kedim 6.5 aylık 2 kere iç dış parazit yapıldı. bu sefer ben kendim yapacağım. en son 24 kasımda iç dış parazit yapıldı. Ne zaman yapayım? Bu aralar çok kaşınıyor.

4 CEVAP

Sselin1

Kedinizin kasinmasinin sebebinin pire olduguna emin misiniz. Dis parazit ilaci pire icin yapiliyor. Kedinizde pire olsa fark ederdiniz. Yine siz bilirsiniz ama temiz kediye bosuna zehir sürmeyin. Ben sadece pirelendikleri zaman yapiyorum. Ama ev kedileri pek pirelenmez bunun haricinde Dis parazitin baska islevi yok zaten.

caglaauzun

Veterinerler de genelde 2 ayda bir yapıyor diye biliyorum. İsterseniz veterinerinizden bilgi alın ama belirli bir periyodda muhakkak yapın. Dışardan siz de parazit vb getirebilirsiniz ev kedileri de malesef parazitten etkileniyor

sshiva

Kedim dışarı çıkan bir kedi. Haftada bir sahilde geziyoruz . Dışarı çıkan bir kedi olduğu için endişeleniyorum.

caglaauzun

eğer dışarı çıkıyorsa zaten daha çok dikkat edin ve hiç aksatmayın bence. bir de bu dönemde çok fazla hastalık duyuyoruz bence dışarıya da pek çıkarmamaya çalışın :(