Kedi Tırnak- Isırık İzleri

Kedim108

Merhaba arkadaşlar kedimin ısırık ve tırmalama izleri iki elimi de mahvetmiş durumda. Sahiplendiğimizde yaşadığı travmalar sonucu asabi olduğu zaten belirtilmişti, bunu bilerek sahiplenmiştim ve elimi çizmesi benim için sorun değil ama insanların tepkileriyle karşılaşınca özgüvenimde büyük bir düşüş yaşadım. Böyle tırmık izleri mi olur, sen yapıyorsundur, hatta kedini evden at diyenler bile oldu. Kedi izlerinin zamanla geçeceğini söylediler ama neredeyse bir yıl olmasına rağmen izleri hala geçmedi ki fito, madecassol, hametan kantaron yağı gibi bir sürü şeyi düzenli olarak kullanıyorum ve kedimin tırnaklarını düzenli olarak kestiriyorum. Yaşım da genç olduğu için bir yıl sürse bile bir an önce iyileşmelerini istiyorum. Lütfen daha önce denediğiniz ve işe yarayan şeyleri yazarsanız çok sevinirim cidden çok kötü duruma geldim

8 CEVAP

Kedim108

Expigmenti araştıracağım çok teşekkür ederim 🙏 @Superisi814 sizin yorumunuza ise bir anlam veremedim ben burada benimle aynı durumu yaşayan insanlardan krem tarzı öneriler almak için bir soru sordum, bu sorumdan kedim ile aramdaki bağ üzerine nasıl bağlantı kurabilip bir hikaye yazdınız anlayamadım. Zaten bende hiçbir zaman aaa kedime laf attılar evden atayım demedim, demem de. Kedileri sevmesem ve bakamayacağımı düşünsem zaten sahiplenmezdim ama şu an benim sorumluluğumda elimden gelen her şeyi sağladığım bir can ve siz gelmiş aramızdaki ilişkiyi eleştiriyorsunuz şaka gibisiniz. Ayrıca bırakın insanlar özgüvenlerini neyin etkileyeceğine kendileri karar versin siz değil. Ellerim çizik içinde ve kötü gözüküyor, bu elleri her gün gören insan da benim, taşıyan da benim, insanların düşüncelerini önemseyip önemsemeyeceğime karar veren de benim.

Ceren_pars

Benim kedimde yavruyken çok çiziyodu ve iz kalmıştı expigment kullandım düzenli olarak her akşam geçti

Arzu58

benim kızımın elleride öyleydi jiletci saniyolardi az daha basimiz belaya gidiyordu

x_queen

Benim de ayaklarım çok fena diş izleri de var tırmalama izleri de var her gün bir iz bıraktığı için bıraktım artık ilaç kullanmayı ):

Acadrax

Ne demek sen yapıyosundur kedini evden at :D bunları kedilerle hiç vakit geçirmemiş insanlar söylemiş eminim Benim de kedim el ısırmayı çok seviyor ve ellerim çizik içinde krem kullanıyorum ama yeni çizikler yapıyor hep umrumda bile değil açıkçası insanların ne düşündüğü böyle düşünen insanlar genelde kedinin koşmasından bile korkan insanlar çünkü . Fito kullanıyorum ben devam ettikçe de kısa sürede olmasa da uzun vadede geçer diye düşünüyorum

Sarı kantaron yağı da kullanabilirsiniz.

Merhabalar benim kedimin ısırma, tırmalama huyu yoktur fakat çok iyi bilirim eski kedimden dolayı. Aslında benim bu hoşuma giderdi çünkü hemen anlarlardı benim kedim olduğunu :) fakat kesinlikle düşünmedim sokağa atmayı, ya da sahiplendirmeyi çünkü oğlum o sonuçta benim. Ama tabiki hep yara hoşuma gidecek diye bir kaide yok hemen elime Penaten adlı kremi sürerdim. Hiç sıkıntı kalmazdı. Sizede öneririm. Mucizevi krem olarak da geçer çünkü her şeye faydası var. Sivilce, kesik, yanık. Hem kedi yarası için hem diğer bütün aksaklıklar için kullanabilirsiniz.

Kedim108

@kedilernedemekistiyor kesinlikle benim demek istediğim de buydu. Yaralar rahatsız ediyor ama şikayet ettiğimiz şey onlar oluyor, kedimiz değil😅 Daha çok uzun yıllar beraberiz inşallah 🙏 Ve kremi ilk defa duyup araştırdım cidden ne kadar faydası varmış böyle eczanede olsa hemen gidip alırdım, şimdi internetten sipariş ettim umarım iyi gelir çok teşekkür ederim