Yavru Köpeklerde Pire Çözümü

ILoveF

Sokakta doğum yapmış bir köpeğimiz var. Beslemelerini düzenli yapmaya çalışıyorum. Yavruları henüz minicikler dişlerinin ucu çıkmış tam kaç günlükler bilmiyorum. Ama annelerini emerek besleniyorlar ek gıda yiyemiyorlar henüz. 7 tane yavru var. Hepsinde de pire var malesef. Bunlardan nasıl kurtulabiliriz. Ense damlası için küçükler sanırım. Başka ne yolu var bunun bilen var mı?

1 CEVAP

Zeytinyx

Genelde ev yapımı ilaç olarak sirkeli suyu karıştırıp bez yardımıyla üstüne sürmek veya fısfıs ile üstlerine püskürtmek bir çözüm olabilir pireler sirke ve lavanta dan hoşlanmazlar lavanta da diğer çözümünüz olabilir ☺️ Yorumumu yararlı bulduysanız patilerseniz çok sevinirim 💖