Kedim İçin Mama Önerisi

BALGOZ

Merhaba. 3 gün önce kedi sahiplendim adı Fıstık. Fıstık bu aralar mama yemiyor. Onu ilk aldığım gün yiyordu. Ama artık yemiyor. Veterinere gittiğimde bana Felix , Pro Plan , Bonnie ve Whiskas önerdi. Bu markalar nasıl? Başka öneriniz varsa yazabilirsiniz.

15 CEVAP

patili

Öncelikle kedinizin yaşı ve sağlık durumuna göre mama seçmenizi öneririm. Eğer yetişkinse Acana Pasifica ve Acana grasslands mamalarını öneriyorum. Brit care veya N&D gibi markalardan çok çok üst seviyedeler. Ben kafayı sıyırma derecesinde kedi maması araştırması yaptım. Veterinerlerin proplan, royal canin veya hills yönlendirmesine güvenmeyiniz. hepsi yurtdışında whiskas gibi market maması kategorisindeler ve petlerine değer veren ailelerin evlerinde bu markaları bulamazsınız ingilterede. Veterinerler türkiyede sponsorlu çalıştıkları için onlara ücretsiz gelen mamaları satıp para kazanmak tek amaçları. bir kedinin ihtiyacı olan protein miktarı %30-%40 arasındadır. Acana da söylendiği gibi yüksek proteinli değil %35 protein değeriyle ideal bir mamadır. Ben 1 yıldır Pacifica- Grasslanda dönüşümlü kullanıyorum. Şuan siteden Rachlandsını da sipariş ettim. Yeni çıkarttı bu seçeneği. Denemek istiyorum. Size de dediğim gibi bu markayı tavsiye ederim.

Duman14

Her kedinin bünyesi farklıdır royal canin kullanıp kedisi sağlıklı olanıda tanıyorum proplan kullanıp sağlıklı olanıda aşağıda yazacağım mamalardan 400 gramlıl olan deneme paketlerinden alıp deneyin kedinizin yavru olduğunu varsayıyorum
Yaş mama için
-Festi
-gourmet
Kuru mama için
-N&D
-royal canin
-proplan
Dediğim gibi yukarıda yazdıklarım kediden kediye değişir her mama için geçerlidir bu size benim tanıdıklarımın kullandıkalrını yazıyorum ama 6 aylıktan itibaren acana grasslands öneririm kendim o mamayı kullanmıştım

Duman14

Whiskas en sağlıksız mamadır genellikle ilk kedisini sahiplenenlere önerilir bir manada kakalamak amaçlı çünkü bilinçli sahipler kullanmazlar bonnieyi hiç duymadım felix tavsiye etmiyorum proplanı tanıdığım biri kullanıyor olumlu sonuçlar aldı yaş mama olarak : festi konserve mamasını ve gourmet mamasını tavsiye edebilirim ama firmaları hakkında bilgim yok

Kuru mama olarak,
Profine spectrum ve britcare den başka mama tavsiye etmem size.

yasement

Seçeneklerden proplan ve felix iyidir.

Mgoksu

Lavital kedi maması çok iyi

Sakın LaVital almayın.
Kalite olarak dillerde bir mama.
Bir kere aldım Allah korusun

Heidi

Felix

Havanese_Siri

proplan

BALGOZ

Resim açıklamasını girin

BALGOZ

tşk

BALGOZ

saol

kooksvante

Proplan

cen0cen0

Bence bunları almayın. Size önerim schesir, nutri feline, vitakraft, animonda carny, naturea, n&d, felicia, gimcat, me-o, cristopherus bunlardan bütçenize uygun olanı seçip alabilirsniz

cen0cen0

Kuru mama olarak nd acana orijen naturea biraz daha uygun fiyatlı mystic